Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ambasadorė susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministre

Sukurta 2019.04.01 / Atnaujinta 2019.04.01 15:52
  Ambasadorė susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministre

  Kovo 29 dieną Zagrebe įvyko Lietuvos ambasadorės Kroatijoje Jūratės Raguckienės susitikimas su Kroatijos ministro pirmininko pavaduotoja, užsienio ir Europos reikalų ministre Marija Pejčinović Burić.

  Pokalbio metu pasidžiaugta labai gerais dvišaliais santykiais, stiprėjančiu bendradarbiavimu gynybos srityje, glaudžiais ryšiais ES ir NATO. Ambasadorė ir ministrė atkreipė dėmesį į tai, kad susitikimo dieną Lietuva mini 15-os, o balandžio 1 dieną Kroatija mini 10-ties metų narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje sukaktis.

  Artėjant Kroatijos pirmininkavimui ES Tarybai 2020 metų pirmąjį pusmetį, ambasadorė pastebėjo, kad Lietuva yra pasirengusi pasidalyti savo patirtimi, kurią Lietuvos institucijos įgijo pirmininkavimo ES Tarybai 2013 metais metu. Ministrė M. Pejčinović Burić taip pat išreiškė susidomėjimą Lietuvos patirtimi, sukaupta derybų dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) metu.

  Puikius dvišalius ryšius, anot J. Raguckienės, patvirtina ir bendradarbiavimo ES Dvynių programoje intensyvumas. Lietuvos institucijų atstovai Kroatijoje įgyvendino jau 18 ES Dvynių programos projektų įvairiose valstybinės veiklos srityse Kroatijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  190627 Pusič Raguckienė Sabore.jpg

  Birželio 27 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos parlamento (Saboro) Kroatijos ir Lietuvos tarpparlamentinės draugystės grupės pirmininke Vesna Pusić, su kuria aptarė abiejų šalių parlamentų bendradarbiavimą, Kroatijos pasirengimą pirmininkauti Europos Sąjungai (ES) bei svarbiausius ES darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  Kroatija1.jpg

  Birželio 25 dieną ministras Linas Linkevičius pasveikino Kroatijos Europos ir užsienio reikalų ministrę Mariją Pejčinovič Burič su Valstybės diena ir pasidžiaugė, jog Lietuva ir Kroatija yra sąjungininkės svarbiausiais užsienio politikos klausimais. Abiem šalims rūpi saugi, stabili ir atvira Europa, nes tik tokia Europa gali būti stipri pasaulyje.

  Dvišaliai santykiai »
  received_2269219873175001.jpeg

  Birželio 15 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zadare susitiko su šio miesto meru Branko Dukić ir kartu su Lietuvos garbės konsule Rima Koić atidarė tarptautinį šokių festivalį, kuriame dalyvavo šokių grupės iš visos Lietuvos.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_2316.jpg

  Birželio 6 dieną, oficialaus vizito Kroatijoje metu, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Kroatijos Parlamento pirmininko pavaduotoju Željko Reineriu ir Kroatijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretore Andreja Metelko Zgombič oficialiai atidarė Lietuvos ambasadą Zagrebe.

  Dvišaliai santykiai »
  Kroatijos URM nuotr.jpg

  Birželio 6 dieną Zagrebe, Kroatijoje, su oficialiu vizitu viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Kroatijos Ministru Pirmininku Andrejumi Plenkovićiumi. L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva itin vertina Kroatijos indėlį į mūsų šalies gynybą ir yra dėkinga už Kroatijos Vyriausybės pasiryžimą vėl siųsti karius į NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje 2020 metais.

  Dvišaliai santykiai »

  Birželio 5-7 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su oficialiu vizitu lankysis Zagrebe, Kroatijoje. 

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata