Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Aptarti Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečio renginiai

Sukurta 2016.09.12 / Atnaujinta 2016.09.12 16:58
   Aptarti Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečio renginiai
   Aptarti Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečio renginiai
   Aptarti Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečio renginiai

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas Vilniuje rugsėjo 12 dieną su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Jacenkivskiu aptarė Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečiui skirtus renginius, dvišalį bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose ir saugumo padėtį Rytų Ukrainoje.

   Viceministras ir ambasadorius pažymėjo, kad Lietuva ir Ukraina turi geros patirties bendradarbiaujant Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, kurios nenuolatine nare dvejus metus buvo Lietuva, o dabar yra Ukraina, taip pat sutarė, kad Lietuvai ir Ukrainai svarbu glaudžiai bendradarbiauti ir kitose tarptautinėse organizacijose, visų pirma, Europos Taryboje ir JT Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijoje (UNESCO).

   „Mūsų šalių požiūriai dažnai sutampa, todėl būtų naudinga suvienyti Vilniaus ir Kijevo pastangas siekiant svaresnio balso bendriems tikslams pasiekti“, – sakė viceministras.

   Susitikimo metu taip pat aptarta artimiausia dvišalių santykių darbotvarkė. Viceministras pasidžiaugė, kad rugsėjo 16 d. atidaromas tiesioginis lėktuvų reisas Vilnius – Lvovas prisidės prie dvišalių ryšių ir turizmo skatinimo.

   Šių metų gruodžio 12 d. sukanka 25 metai nuo Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_7745.JPG

   Gruodžio 11 dieną Lietuvos ambasada Ukrainoje, šiuo metu vykdanti NATO kontaktinės ambasados funkcijas, kartu su NATO atstovybe surengė NATO-Ukrainos išskirtinės partnerystės 20-mečio metų baigiamąjį renginį.

   NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
   Ministras_PCox1.jpg

   Šiandien, gruodžio 8 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Pat Cox, Europos Parlamento misijos Ukrainoje, kuri yra parengusi rekomendacijas dėl Ukrainos Verchovnos Rados darbo gerinimo ir Ukrainos teisės derinimo prie ES normų, vadovu.

   Dvišaliai santykiai »

   Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 50 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Ukrainai. Lėšos  po 25 tūkstančius eurų bus pervestos Jungtinių Tautų vaikų fondui (UNICEF) ir Tarptautinei migracijos organizacijai (IOM). Taip siekiama prisidėti prie humanitarinės pagalbos Ukrainai, atsižvelgus į JT Humanitarių reikalų koordinavimo biuro (OCHA) lapkričio 28 dienos informaciją, kad 2017 metais atnaujintam humanitarinių poreikių planui Ukrainoje įgyvendinti trūksta 146,7 milijonų JAV dolerių arba 72 procentų reikalingų lėšų.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   tomas razmus-1449.JPG

   Užsienio reikalų ministerijoje lapkričio 23 dieną lankėsi Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos atstovai archeologai Viačeslav Baranov ir Vsevolod Ivakin.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   NAY_6517.JPG

   Lapkričio 20–21 dienomis užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius dalyvavo 13-ajame Azijos-Europos susitikimo (ASEM) užsienio reikalų ministrų susitikime Neipide (Mianmaras), kuriame atkreipė ASEM partnerių dėmesį į Ukrainos konfliktą.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_7700.JPG

   Lapkričio 12-14 dienomis Lietuvos ambasada Ukrainoje surengė Euroatlantinį jaunimo saugumo forumą Voluinės, Rivnės ir Lvovo regionų studentams.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata