Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Aptarti Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečio renginiai

Sukurta 2016.09.12 / Atnaujinta 2016.09.12 16:58
   Aptarti Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečio renginiai
   Aptarti Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečio renginiai
   Aptarti Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečio renginiai

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas Vilniuje rugsėjo 12 dieną su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Jacenkivskiu aptarė Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečiui skirtus renginius, dvišalį bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose ir saugumo padėtį Rytų Ukrainoje.

   Viceministras ir ambasadorius pažymėjo, kad Lietuva ir Ukraina turi geros patirties bendradarbiaujant Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, kurios nenuolatine nare dvejus metus buvo Lietuva, o dabar yra Ukraina, taip pat sutarė, kad Lietuvai ir Ukrainai svarbu glaudžiai bendradarbiauti ir kitose tarptautinėse organizacijose, visų pirma, Europos Taryboje ir JT Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijoje (UNESCO).

   „Mūsų šalių požiūriai dažnai sutampa, todėl būtų naudinga suvienyti Vilniaus ir Kijevo pastangas siekiant svaresnio balso bendriems tikslams pasiekti“, – sakė viceministras.

   Susitikimo metu taip pat aptarta artimiausia dvišalių santykių darbotvarkė. Viceministras pasidžiaugė, kad rugsėjo 16 d. atidaromas tiesioginis lėktuvų reisas Vilnius – Lvovas prisidės prie dvišalių ryšių ir turizmo skatinimo.

   Šių metų gruodžio 12 d. sukanka 25 metai nuo Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių užmezgimo.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   tomas_razmus-9502.JPG

   Liepos 4 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir viceministras Darius Skusevičius Vilniuje su Ukrainos žmogaus teisių komisare Liudmila Denisova aptarė Rusijoje neteisėtai kalinamų Ukrainos piliečių žmogaus teisių pažeidimus ir galimybes aktyviau kelti šį klausimą tarptautinėse organizacijose.

   Dvišaliai santykiai »

   Lietuvos užsienio reikalų ministerija humanitarinei pagalbai Ukrainai skyrė 50 tūkst. eurų. Jie bus pervesti Jungtinių Tautų (JT) migracijos agentūrai - Tarptautinei migracijos organizacijai.
   Šiais veiksmais toliau prisidedama prie JT humanitarių reikalų koordinavimo biuro paskelbto humanitarinės pagalbos Ukrainai plano įgyvendinimo. Pagal šį planą 2018 metais siekiama skirti 187 mln. JAV dolerių.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Birželio 27 dieną Kopenhagoje vyko tarptautinė konferencija apie reformas Ukrainoje, kurioje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Ukrainos Vyriausybės ir tarptautinių organizacijų nariai bei kitų valstybių užsienio reikalų ministrai.

   Daugiašaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 25 dieną Liuksemburge dalyvaudamas Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje informavo kolegas apie ką tik įvykusį savo vizitą į Ukrainą, kur susitiko su aukščiausiais Ukrainos pareigūnais, opozicijos atstovais, totorių bendruomenės nariais.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
   tomas_razmus-8311s.jpg

   Birželio 22-23 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Ukrainos Luhansko srityje, kur susitiko su srities valstybinės karinės-civilinės administracijos vadovu Jurijumi Harbuz (Jurij Harbuz), verslo bendruomene, Ukrainos kariais ir nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO), teikiančiomis pagalbą nuo karo nukentėjusiems žmonėms.

   Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   tomas_razmus-4925.jpg

   Kijevo Šv. Sofijos nacionaliniame muziejuje birželio 21 dieną Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Pavlo Klimkinas atidarė Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtą renginį.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata