Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Aptartos Lietuvos ir Kroatijos politinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės

Sukurta 2019.03.05 / Atnaujinta 2019.03.05 11:01
   Aptartos Lietuvos ir Kroatijos politinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės
   Aptartos Lietuvos ir Kroatijos politinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės

   Kovo 4 dieną Vilniuje lankėsi Kroatijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriaus Vice Skračico vadovaujama delegacija, kuri susitiko su viceministru Dariumi Skusevičiumi ir politikos direktore Asta Skaisgiryte.

   Susitikime su politikos direktore daug dėmesio skirta saugumo klausimams, sėkmingam Lietuvos ir Kroatijos bendradarbiavimui gynybos srityje. A. Skaisgirytė sveikino Kroatijos sprendimą 2020 metais atsiųsti karių į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų batalioną, pasidžiaugė geru bendradarbiavimu įgyvenant Lietuvos vadovaujamą ES nuolatinio struktūrinio bendradarbiavimo (PESCO)  projektą  kibernetinio saugumo srityje.

   Politikos direktoriai sutarė dėl poreikio stiprinti strateginę komunikaciją ir bendrų veiksmų koordinavimą Europos Sąjungos lygiu, teigiamai įvertino pažangą šioje srityje.

   Susitikimas su viceministru D. Skusevičiumi buvo skirtas išsamiam Rytų partnerystės politikos ir dvišalių santykių su kiekviena iš Rytų partnerystės šalių aktualijų aptarimui.

   Šiais metais, minint Rytų partnerystės 10-metį, tarp ES ir Rytų partnerių pradėta strateginė refleksija dėl Rytų partnerystės tikslų po 2020 metų. Susitikimo metu konstatuota, kad tiems partneriams, kurie yra pasiryžę gilinti savo integraciją su ES, turi būti teikiama daugiašalė ir dvišalė parama. Kroatijos politikos direktorius pakvietė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos atstovus dalyvauti 2019 metų gegužės mėnesį Zagrebe vyksiančioje apskrito stalo diskusijoje Rytų partnerystės 10-mečio tema.

   Viceministras D. Skusevičius ir politikos direktorius V. Skračicas sutarė dažniau keistis informacija ir įžvalgomis, padėsiančiomis kitai pusei geriau suprasti regiono įvykius.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   received_2269219873175001.jpeg

   Birželio 15 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zadare susitiko su šio miesto meru Branko Dukić ir kartu su Lietuvos garbės konsule Rima Koić atidarė tarptautinį šokių festivalį, kuriame dalyvavo šokių grupės iš visos Lietuvos.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_2316.jpg

   Birželio 6 dieną, oficialaus vizito Kroatijoje metu, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Kroatijos Parlamento pirmininko pavaduotoju Željko Reineriu ir Kroatijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretore Andreja Metelko Zgombič oficialiai atidarė Lietuvos ambasadą Zagrebe.

   Dvišaliai santykiai »
   Kroatijos URM nuotr.jpg

   Birželio 6 dieną Zagrebe, Kroatijoje, su oficialiu vizitu viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Kroatijos Ministru Pirmininku Andrejumi Plenkovićiumi. L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva itin vertina Kroatijos indėlį į mūsų šalies gynybą ir yra dėkinga už Kroatijos Vyriausybės pasiryžimą vėl siųsti karius į NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje 2020 metais.

   Dvišaliai santykiai »

   Birželio 5-7 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su oficialiu vizitu lankysis Zagrebe, Kroatijoje. 

   Dvišaliai santykiai »
   190511 A.Plenković, J.Raguckienė.JPG

   Gegužės 11 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje dalyvavo Zagrebe vykusiame kasmetiniame Europos dienai skirtame renginyje. Jame ES valstybių atstovai šiemet pristatė savo šalis ir turėjo progą supažindinti lankytojus su savo kulinariniu paveldu bei varžytis skaniausio sumuštinio konkurse.

   Atstovybių naujienos »
   190329 Susitikimas HR URM2a.jpg

   Kovo 29 dieną Zagrebe įvyko Lietuvos ambasadorės Kroatijoje Jūratės Raguckienės susitikimas su Kroatijos ministro pirmininko pavaduotoja, užsienio ir Europos reikalų ministre Marija Pejčinović Burić.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata