Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Atėnuose – Lietuvos pastangos formuojant Rytų partnerystės politikos ateitį

Sukurta 2017.11.09 / Atnaujinta 2017.11.09 10:02
   Atėnuose – Lietuvos pastangos formuojant Rytų partnerystės politikos ateitį
   Atėnuose – Lietuvos pastangos formuojant Rytų partnerystės politikos ateitį
   Atėnuose – Lietuvos pastangos formuojant Rytų partnerystės politikos ateitį
   Atėnuose – Lietuvos pastangos formuojant Rytų partnerystės politikos ateitį

   Artėjant šio mėnesio pabaigoje vyksiančiam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, Atėnuose lapkričio 8 dieną surengta konferencija „Rytų Partnerystė: ko tikėtis po 2017 metų viršūnių susitikimo?“, kurios vienas iš organizatorių buvo Lietuvos ambasada Graikijoje.

   Konferencija surengta siekiant Rytų partnerystės klausimą išlaikyti ES politinės darbotvarkės prioritetinių klausimų sąraše ir idėjomis bei aktyvia diplomatija prisidėti formuojant ateities Rytų partnerystės politiką.   

   Kaip pabrėžė konferencijos atidarymo sesijoje kalbėjęs Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas, nors per aštuonerius ES Rytų partnerystės politikos gyvenimo metus pasiekta daug pažangos, šiandien ši iniciatyva stovi kryžkelėje tarp pasirinkimo, ar  toliau lėtai judėti į priekį, ar suteikti jai naują platų užmojį.

   „Pilnai pradėjus veikti Asociacijos susitarimams ir įsigaliojus beviziam rėžimui, trys asocijuotieji Rytų partneriai – Gruzija, Moldova ir Ukraina – didžia dalimi jau išnaudojo pradinę 2009 metų Prahos viršūnių susitikime nustatytą Rytų partnerystės darbotvarkę. Šiandien šios šalys norėtų, kad būtų sutarta dėl naujų plataus užmojo politinių žingsnių, įskaitant ES narystės perspektyvos, kas padėtų joms toliau įgyvendinti sudėtingas ir įvairiapuses politines, ekonomines ir socialines reformas“, – sakė Lietuvos ambasadorius.

   Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje ES Rytų partnerystės klausimus kuruojantis Mindaugas Žičkus supažindino konferencijos dalyvius su Lietuvoje užgimusiais pasiūlymais dėl taip vadinamo „Maršalo plano“ Ukrainai.

   „Rytų partnerystės sėkmė didžia dalimi priklausys nuo Ukrainos sėkmės, todėl būtina sutelkti pastangas, siekiant įtvirtinti ilgalaikę Europos finansinę paramą Ukrainai, nukreipiant ją  į privačias ir viešąsias investicijas, ypač į socialinės ir ekonominės infrastruktūros kūrimą ir atnaujinimą. Tai būtų finansiškai ir politiškai naudinga tiek Ukrainai, tiek ES, tiek visam regionui“, – pabrėžė M. Žičkus.

   Graikijos sostinėje Lietuvos diplomatai Rytų partnerystės klausimą taip pat aptarė tos šalies parlamente, kur susitiko su Graikijos parlamento Europos reikalų komiteto vicepirmininke, Graikijos parlamento delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje vadove Ionneta Kavadia. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20171123_.jpg

   Briuselyje viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šiandien susitiko su Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininku Davidu McAllisteriu ir Europos Parlamento nariu  Knutu Fleckensteinu, vienu iš Europos Parlamento rekomendacijų dėl Rytų partnerystės Briuselio viršūnių susitikimo rengėjų.

   Europos Sąjunga »
   www urm naujienoms.jpg

   Lapkričio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijoje dalyvaus penktajame ES Rytų partnerystės viršūnių susitikime Briuselyje.

   Daugiašaliai santykiai »
   Vilniaus konsultacijos.jpg

    „Reformas vykdančioms ir europietiškas vertybes puoselėjančioms Rytų Europos valstybėms turi būti suteikta narytės ES perspektyva, o bendradarbiavimas pakeltas į kokybiškai naują lygį“, - teigė ministras Linas Linkevičius tarptautiniame Rytų partnerystei skirtame renginyje „Vilniaus konsultacijos“.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »

   Liepos 17 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame aptarti ES Globalios užsienio ir saugumo politikos strategijos, Šiaurės Korėjos, Libijos ir migracijos klausimai.

   Europos Sąjunga »
   0619eap.jpg

   Birželio 19 dieną Liuksemburge užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius dalyvavo ES valstybių narių ir Rytų partnerių susitikime, kuriame aptartas pasirengimas lapkričio mėnesį Briuselyje vyksiančiam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui. Liuksemburge Europos Sąjungos valstybių narių ir Rytų partnerių užsienio reikalų ministrai  aptarė Rytų partnerystės pasiekimus ir sutarė dėl artimiausios trukmės tikslų, toliau plėtojant Rytų partnerių santykius su ES.

   Europos Sąjunga »

   Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas gegužės 30 dieną Atėnuose pasirašė užuojautų knygoje, pagerbdamas buvusio Graikijos Ministro Pirmininko ir ilgamečio politiko Konstantino Mitsotakio atminimą.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata