Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Birželio 24 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Jungtinių Tautų (JT) biuro Ženevoje kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis PEN America ir Human Rights House Foundation organizuotame nuotoliniame renginyje, skirtame nepriklausimos žiniasklaidos atstovų persekiojimui Baltarusijoje, paragino tarptautinę bendruomenę solidarizuotis su Baltarusijoje įkalintais žurnalistais ir kitais neteisėtai sulaikytais asmenimis, tarp jų Ramanu Pratasevičiumi ir Sofija Sapega, ir siekti jų išlaisvinimo.  

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
IMG_20210622_173919.jpg

Birželio 22 dieną viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Europos Komisijos ir Ukrainos vyriausybės organizuotoje nuotolinėje diskusijoje su tarptautinėmis finansinėmis institucijomis „The investment climate in the post-pandemic Ukraine — meeting with the International Financial Institutions“. Ši diskusija yra viena iš šių metų IV-osios tarptautinės Ukrainos reformų konferencijos parengiamųjų renginių.

Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
BRT @Europos Sąjunga.jpg

Birželio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Liuksemburge, kuriame vyko pasirengimas birželio 24–25 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdžiui. Posėdyje aptarti ES plėtros, Konferencijos dėl Europos ateities klausimai, taip pat vyko Lenkijos ir Vengrijos klausymai dėl teisės viršenybės padėties abiejose šalyse.

Daugiašaliai santykiai »
VCM Meilunas  (1).jpg

Birželio 21 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Europiečių judėjimo kartu su Užsienio reikalų ministerija organizuotame renginyje, skirtame Černobylio atominės elektrinės katastrofos 35-mečio paminėjimui ir Baltarusijos atominės elektrinės problematikos aptarimui.

Daugiašaliai santykiai »
Ministras G.Landsbergis susitiko su Irako URM - Copyright@European Union (2).jpg

Birželio 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Liuksemburge su kolegomis ministrais aptarė nelegalios migracijos į Lietuvą klausimą. Dvišalio susitikimo metu ministras G. Landsbergis apie situaciją Lietuvos pasienyje kalbėjosi ir su Irako užsienio reikalų ministru Fuadu Husseinu.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »
IMG_20210621_095131.jpg

Birželio 21 dieną Liuksemburge vykstančioje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje daugiausiai dėmesio skirta ES atsakui, reaguojant į Baltarusijos režimo vykdomas represijas ir sisteminius žmogaus teisių pažeidimus. Prieš Užsienio reikalų tarybą valstybių narių užsienio reikalų ministrai susitiko su ES Vyriausiojo įgaliotinio Josepo Borellio kvietimu į Liuksemburgą atvykusia demokratinės opozicijos lydere Sviatlana Tsikhanouskaya. Susitikimo metu G. Landsbergis išreiškė tvirtą paramą Baltarusijos žmonėms, kovojantiems už demokratinius pokyčius savo šalyje. Pasak ministro, baltarusiai turi žinoti, kad jie nebus palikti vieni, kad ES pasirengusi suteikti rimtą ekonominę paramą demokratinės Baltarusijos transformacijai.

Daugiašaliai santykiai »

Birželio 21 dieną Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje didžiausias dėmesys bus skiriamas situacijai Baltarusijoje ir Irake, ES – Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono santykiams. Taip pat bus aptariami santykiai su Rusija bei Turkija, Artimųjų Rytų taikos procesas, situacija Baltarusijoje, Malyje ir Libane.

Daugiašaliai santykiai »
20210619_EP-116675A_DSC_PST_0243_RESIZED_M.JPG

Birželio 19 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo mišriu būdu vykusiame steigiamajame Konferencijos dėl Europos ateities plenariniame posėdyje Strasbūre.

Daugiašaliai santykiai »

Birželio 17 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Kanados vyriausybės kartu su Tarptautine migracijos organizacija ir Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiuoju pabėgėlių komisariatu organizuotoje Solidarumo su Venesuelos pabėgėliais konferencijoje.

Daugiašaliai santykiai »

Lietuva apgailestauja dėl Rusijos Federacijos sprendimo pasitraukti iš Atviros oro erdvės sutarties gruodžio pradžioje ir ragina Rusiją persigalvoti ir grįžti prie sutarties įgyvendinimo.

Daugiašaliai santykiai »
98873_001038077cdf067a5883390c4db22ab1.jpg

Birželio 17 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje taryboje, atsakydama į Rusijos išsakytą iškraipytą naratyvą apie Antrojo Pasaulinio karo įvykius, Lietuva atkreipė dėmesį į grėsmę, kurią kelia istorijos perrašinėjimas, naudojamas kaip valstybės politikos priemonė.

Daugiašaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »

Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos žmogaus teisių srityje, skyrė penkiolika tūkstančių eurų JT žmogaus teisių stebėjimo misijos Ukrainoje veiklai.

Daugiašaliai santykiai »

Birželio 16 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos plenariniame posėdyje priimta Sakartvelo su grupe šalių, tarp jų ir Lietuvos, pateikta rezoliucija dėl Sakartvelo šalies viduje perkeltų asmenų ir pabėgėlių iš Sakartvelui priklausančių Abchazijos ir Cchinvalio regiono (Pietų Osetijos) teritorijų. Rezoliuciją kosponsoriavo devynios valstybės, iš kurių – septynios Europos Sąjungos (ES)  valstybės narės.

Daugiašaliai santykiai »

Šiandien, birželio 16 dieną, Nuolatinių atstovų komitetas Europos Sąjungos (ES) Taryboje Briuselyje sutarė dėl plataus sąrašo fizinių ir juridinių asmenų (78 fiziniai asmenys ir 7 įmonės), atsakingų už represijas ir sisteminius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje bei prisidėjusių prie neteisėto „Ryanair“ lėktuvo nutupdymo Minske ir Ramano Pratasevičiaus ir Sofios Sapiegos sulaikymo.

Daugiašaliai santykiai »
Print screen.JPG

Birželio 14 dieną viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje vystomojo bendradarbiavimo klausimais.

Daugiašaliai santykiai »
Daugiau naujienų