Artimiausi renginiai
- 2021-01-27 Ministras G. Landsbergis dalyvauja pusryčiuose su Prancūzijos Europos reikalų ministru Clément Beaune
- 2021-01-27 Ministras G. Landsbergis dalyvauja nuotoliniame renginyje apie situaciją Baltarusijoje
- 2021-01-27 Ministras G. Landsbergis susitinka su UNESCO generaline direktore Audrey Azoulay
- 2021-01-27 Ministras G. Landsbergis lankosi Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie UNESCO
- 2021-01-27 Ministras G. Landsbergis susitinka su EBPO generaliniu sekretoriumi Angelu Gurria
Kazachstane atidarytas memorialas Kengyro lagerio sukilimo aukoms atminti
Rugsėjo 14 dieną Džeskasgane, Kazachstane, buvo atidarytas rekonstruotas memorialas Kengyro lagerio sukilimo aukoms atminti.
Sakydamas sveikinimo žodį, Lietuvos ambasadorius Kazachstane Gintautas Vasiulis pabrėžė šio memorialo svarbą pagerbiant ne tik Kengyro sukilimo dalyvių, bet ir dešimčių tūkstančių lietuvių, prieš savo valią atsidūrusių Kazachstano žemėse, atminimą.
„Kartu išgyventos represijos, įskaitant Kengyro sukilimą, virto mažais žingsniais mūsų ir jūsų bendrame kelyje laisvės link“, – kalbėjo ambasadorius.
Monumentą sudaro keletas elementų, kurių dalis – autentiškos išlikusių vartų, vedusių į lagerio teritoriją, kolonos. Viena jų dabar vaizduojama nuvirtusi, o jos vietą yra užėmęs Vyčio kryžius, simbolizuojantis nepalaužiamą lietuvių valią priešinantis represijoms.
Prieš 65 metus Kengyro lageryje kilus sukilimui, kaliniams pavyko perimti lagerio valdymą ir išlaikyti jį daugiau kaip 40 dienų. Sukilimas 1954 metų birželio 26 dieną numalšintas panaudojus kariuomenę ir tankus, žuvo ar buvo sužaloti šimtai sukilėlių, kurių nemaža dalis – lietuviai.
Memorialą suprojektuotavo architektas Algis Vyšniūnas.

Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis vizitą Paryžiuje pradėjo nuo apsilankymo Paryžiaus Holokausto aukų memoriale.

Lapkričio 26 dieną Lenkijos ir Lietuvos diplomatinės atstovybės Turkijoje paminėjo poeto, laisvės sekėjo, patrioto ir kosmopolitinio veikėjo Adomo Mickevičiaus 165-ąsias mirties metines.

Rugsėjo 24 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universitete vyko konferencija „Toliau pareigõs – vizos į gyvenimą“, skirta tarpukario Lietuvoje dirbusio japonų diplomato Čijunės Sugiharos metams Lietuvoje pažymėti. Konferenciją atidarė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius profesorius Juozas Augutis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Liepos 19-ąją Ščecine ir Pščelnike, Lenkijoje, buvo paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno legendinio transatlantinio skrydžio 87-osios metinės. Pagerbiant pilotų atminimą, aukotos Mišios Šv. Jokūbo katedroje Ščecine ir „Lituanicos“ sudužimo vietoje Pščelniko miške prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.
Birželio 18 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam išreikštas gilus susirūpinimas dėl Rusijos Valstybės Dūmoje svarstomo įstatymo projekto, kuriuo norima atšaukti 1989 metų SSRS liaudies deputatų priimtą sprendimą pripažinti slaptuosius Molotovo-Ribentropo pakto protokolus teisiškai nepagrįstais ir negaliojančiais.

Minint Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge darbuotojai prie namo, kuriame gyveno ir iš kurio buvo išvežtas sušaudyti lietuvių kilmės rašytojas ir dailininkas Juozas Jurkūnas padėjo gėlių. Ant namo fasado Rylejevo g. 17/19 2017 metais pritvirtinta projekto „Paskutinis adresas” lentelė.