Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius Rygoje kartu su Baltijos šalių ir Vokietijos ministrais kvietė stiprinti piliečių pasitikėjimą ES

Sukurta 2016.09.13 / Atnaujinta 2016.09.13 17:17
   L. Linkevičius Rygoje kartu su Baltijos šalių ir Vokietijos ministrais kvietė stiprinti piliečių pasitikėjimą ES
   L. Linkevičius Rygoje kartu su Baltijos šalių ir Vokietijos ministrais kvietė stiprinti piliečių pasitikėjimą ES
   L. Linkevičius Rygoje kartu su Baltijos šalių ir Vokietijos ministrais kvietė stiprinti piliečių pasitikėjimą ES

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 13 dieną Rygoje dalyvavo kasmetiniame Baltijos valstybių ir Vokietijos (3+1) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame aptartas jau 25 metus trunkantis Baltijos valstybių ir Vokietijos bendradarbiavimas, santykių gilinimui skirto Veiksmų plano vykdymas, NATO viršūnių susitikime Varšuvoje priimtų sprendimų įgyvendinimas ir pajėgų stiprinimas, svarbiausi ES darbotvarkės klausimai, konfliktas Ukrainoje, ginklų kontrolė, padėtis Sirijoje. Ministrai pritarė bendrai keturių šalių deklaracijai.

   Šiais metais Lietuva ir kitos Baltijos valstybės mini 25-ąsias diplomatinių santykių su Vokietija atkūrimo metines. Anot L. Linkevičiaus, bendradarbiavimas su Vokietija yra vienas svarbiausių Lietuvos prioritetų. Vokietijos parama buvo ypač reikšminga Lietuvai, Latvijai ir Estijai įtvirtinant nepriklausomybę ir žengiant euroatlantinės integracijos keliu.

   Susitikimo metu aptarta ES darbotvarkė po Jungtinės Karalystės sprendimo pasitraukti iš ES, migracijos klausimai. L. Linkevičius teigė, kad migracijos krizę galima išspręsti tik laikantis vieningos ir solidarumu grįstos pozicijos, taip pat svarbi tarptautinės bendruomenės parama. Jungtinės Karalystės referendumo rezultatai privertė ES peržiūrėti savo klaidas ir imtis veiksmų, kad būtų pateisinti ES piliečių lūkesčiai. Tačiau ES visados ištikimai gins savo keturias pamatines laisves. „Jungtinė Karalystė buvo, yra ir išliks svarbi ES partnerė“, – pažymėjo ministras.

   L. Linkevičius padėkojo Vokietijai už jos sprendimą imtis pagrindinio vaidmens formuojant daugianacionalines pajėgas Lietuvoje. Vokietija jau 8 kartus dalyvavo NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse, siuntė savo karius į karines pratybas.

   „Vokietijai tenka svarbus vaidmuo užtikrinat Baltijos valstybių ir regiono saugumą. Varšuvoje buvo priimti istoriniai ir labai konkretūs sprendimai, kurie įgalina daugiašalių pajėgų suformavimą Baltijos valstybėse“, – teigė L. Linkevičius.

   Ministrai aptarė padėtį Ukrainoje ir santykius su Rusija. L. Linkevičius akcentavo būtinybę tęsti sankcijų politiką Rusijos atžvilgiu. „Rusija privalo laikytis tarptautinės teisės. Alternatyvos Minsko procesui nėra“, – sakė L. Linkevičius.

   Baltijos šalių ir Vokietijos ministrai taip pat aptarė 2015 metais paskelbto Veiksmų plano, skirto žmogiškųjų ryšių, atsparumo propagandai stiprinimui, visuomenės švietimui, įgyvendinimą. Kiekviena šalis yra sutarusi dėl atskiro veiksmų plano su Vokietija. Ministras išskyrė ypač sėkmingą bendradarbiavimą tarp valstybinio transliuotojo LRT ir „Deutsche Welle“.

   L. Linkevičius kartu su Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrais taip pat dalyvavo Stokholmo ekonomikos mokyklos Rygoje surengtoje tarptautinėje diskusijoje Europos Sąjungos ateities tema „Upholding the European Project in a Time of Uncertainty” („Kaip išsaugoti Europos projektą netikrumo laikais“).

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   FEP_1935-1120x747.jpg

   Lapkričio 10 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui įteiktas apdovanojimas už Baltijos valstybių vienybės stiprinimą ir bendradarbiavimą. Baltijos Asamblėjos medalis įteiktas Taline vykusiame bendrame Baltijos Asamblėjos ir Baltijos Ministrų tarybos posėdyje.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

   Šiandien ministras Linas Linkevičius išvyksta į Taliną, kur lapkričio 10 dieną dalyvaus Baltijos Tarybos – parlamentinio bendradarbiavimo Baltijos Asamblėjos ir vyriausybinio bendradarbiavimo Baltijos Ministrų tarybos institucijos – sesijoje. Ministras pristatys Lietuvos, kitais metais perimančios iš Estijos pirmininkavimą Baltijos Taryboje 2018 metais, prioritetus.

   Daugiašaliai santykiai »
   _DSC5507.JPG

   2017 metų spalio 10 dieną LR užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su naująja Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadore Lietuvos Respublikai Angelika Viets.

   Dvišaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 5 dieną Berlyne pasirašys sutartį su Vokietijos užsienio reikalų ministerija dėl Vasario 16 d. nutarimo dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės pripažinimo eksponavimo Lietuvoje. Pagal sutartį dokumentas penkerius metus bus eksponuojamas Lietuvoje.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   Vokietija5.jpg

   Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius Vokietijos Susivienijimo dienos proga pasveikino Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministrą Sigmarą Gabrielį bei palinkėjo Vokietijos žmonėms gerovės ir klestėjimo.

   Dvišaliai santykiai »
   tomas razmus-2681.jpg

   Spalio 2 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras priėmė naująją Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadorę Lietuvai Angeliką Viets. 

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata