Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius Rygoje kartu su Baltijos šalių ir Vokietijos ministrais kvietė stiprinti piliečių pasitikėjimą ES

Sukurta 2016.09.13 / Atnaujinta 2016.09.13 17:17
   L. Linkevičius Rygoje kartu su Baltijos šalių ir Vokietijos ministrais kvietė stiprinti piliečių pasitikėjimą ES
   L. Linkevičius Rygoje kartu su Baltijos šalių ir Vokietijos ministrais kvietė stiprinti piliečių pasitikėjimą ES
   L. Linkevičius Rygoje kartu su Baltijos šalių ir Vokietijos ministrais kvietė stiprinti piliečių pasitikėjimą ES

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 13 dieną Rygoje dalyvavo kasmetiniame Baltijos valstybių ir Vokietijos (3+1) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame aptartas jau 25 metus trunkantis Baltijos valstybių ir Vokietijos bendradarbiavimas, santykių gilinimui skirto Veiksmų plano vykdymas, NATO viršūnių susitikime Varšuvoje priimtų sprendimų įgyvendinimas ir pajėgų stiprinimas, svarbiausi ES darbotvarkės klausimai, konfliktas Ukrainoje, ginklų kontrolė, padėtis Sirijoje. Ministrai pritarė bendrai keturių šalių deklaracijai.

   Šiais metais Lietuva ir kitos Baltijos valstybės mini 25-ąsias diplomatinių santykių su Vokietija atkūrimo metines. Anot L. Linkevičiaus, bendradarbiavimas su Vokietija yra vienas svarbiausių Lietuvos prioritetų. Vokietijos parama buvo ypač reikšminga Lietuvai, Latvijai ir Estijai įtvirtinant nepriklausomybę ir žengiant euroatlantinės integracijos keliu.

   Susitikimo metu aptarta ES darbotvarkė po Jungtinės Karalystės sprendimo pasitraukti iš ES, migracijos klausimai. L. Linkevičius teigė, kad migracijos krizę galima išspręsti tik laikantis vieningos ir solidarumu grįstos pozicijos, taip pat svarbi tarptautinės bendruomenės parama. Jungtinės Karalystės referendumo rezultatai privertė ES peržiūrėti savo klaidas ir imtis veiksmų, kad būtų pateisinti ES piliečių lūkesčiai. Tačiau ES visados ištikimai gins savo keturias pamatines laisves. „Jungtinė Karalystė buvo, yra ir išliks svarbi ES partnerė“, – pažymėjo ministras.

   L. Linkevičius padėkojo Vokietijai už jos sprendimą imtis pagrindinio vaidmens formuojant daugianacionalines pajėgas Lietuvoje. Vokietija jau 8 kartus dalyvavo NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse, siuntė savo karius į karines pratybas.

   „Vokietijai tenka svarbus vaidmuo užtikrinat Baltijos valstybių ir regiono saugumą. Varšuvoje buvo priimti istoriniai ir labai konkretūs sprendimai, kurie įgalina daugiašalių pajėgų suformavimą Baltijos valstybėse“, – teigė L. Linkevičius.

   Ministrai aptarė padėtį Ukrainoje ir santykius su Rusija. L. Linkevičius akcentavo būtinybę tęsti sankcijų politiką Rusijos atžvilgiu. „Rusija privalo laikytis tarptautinės teisės. Alternatyvos Minsko procesui nėra“, – sakė L. Linkevičius.

   Baltijos šalių ir Vokietijos ministrai taip pat aptarė 2015 metais paskelbto Veiksmų plano, skirto žmogiškųjų ryšių, atsparumo propagandai stiprinimui, visuomenės švietimui, įgyvendinimą. Kiekviena šalis yra sutarusi dėl atskiro veiksmų plano su Vokietija. Ministras išskyrė ypač sėkmingą bendradarbiavimą tarp valstybinio transliuotojo LRT ir „Deutsche Welle“.

   L. Linkevičius kartu su Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrais taip pat dalyvavo Stokholmo ekonomikos mokyklos Rygoje surengtoje tarptautinėje diskusijoje Europos Sąjungos ateities tema „Upholding the European Project in a Time of Uncertainty” („Kaip išsaugoti Europos projektą netikrumo laikais“).

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   tomas_razmus-4925.jpg

   Kijevo Šv. Sofijos nacionaliniame muziejuje birželio 21 dieną Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Pavlo Klimkinas atidarė Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtą renginį.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
   DSC00392.JPG

   Birželio 11 dieną Berlyne buvo pristatyti tremtyje veikiančio Europos humanitarinio universiteto (EHU) pasiekimai ir planai ateinantiems metams. Susirinkusius dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška.

   Kultūros renginiai »
   DSC00330.JPG

   Birželio 6 dieną Vokietijos Bundestago parlamentinių ryšių su Baltijos valstybėmis grupė surengė iškilmingą Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos šimtmečių paminėjimą.

   Atstovybių naujienos »
   20180601 Linkevičius Baltic Raundtable diskusijoje 3.jpg

   Birželio 1 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Stenfordo universitete dalyvavo JAV Baltijos studijų plėtros asociacijos surengtoje konferencijoje, skirtoje paminėti Baltijos šalių nepriklausomybės šimtmetį.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
   Ambasadorius.jpg

   Gegužės 30 dieną JAV Valstybės departamento Diplomatijos centre buvo atidaryta paroda, skirta Baltijos valstybių ir Jungtinių Amerikos Valstijų partnerystės šimtmečiui paminėti. Parodą surengė Jungtinis Baltijos Amerikos nacionalinis komitetas (JBANC), minėdamas  Baltijos valstybių nepriklausomybių šimtmečius. Prie parodos organizavimo taip pat prisidėjo JAV Valstybės departamentas.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC00173.JPG

   Gegužės 29 dieną Berlyno Štazi muziejuje pristatyta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parengta paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata