Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Solidarumo priemonėmis prisidėsime prie ES išorinių sienų saugumo stiprinimo

Sukurta 2020.03.06 / Atnaujinta 2020.03.06 16:06
   L. Linkevičius: Solidarumo priemonėmis prisidėsime prie ES išorinių sienų saugumo stiprinimo
   L. Linkevičius: Solidarumo priemonėmis prisidėsime prie ES išorinių sienų saugumo stiprinimo

   Kovo 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Zagrebe (Kroatijoje) dalyvavo neeiliniame, Graikijos prašymu surengtame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Ministrai aptarė humanitarinę padėtį Sirijoje, įtampą Graikijos-Turkijos pasienyje ir politinius krizės Sirijoje sprendimus.

   Ministrai vieningai sutarė, kad dėl didelio pabėgėlių skaičiaus Turkija yra itin sudėtingoje situacijoje, todėl būtina jai padėti. Tačiau Turkija neturėtų daryti spaudimo ES, atsisakydama nebestabdyti migrantų srautų patekimo į Europą. 

   Ministras L. Linkevičius pabrėžė, kad Rusijos ir Turkijos pasiektas ugnies nutraukimo susitarimas reikšmingas, tačiau tik tuo atveju, jei jis bus įgyvendintas.

   „Šis susitarimas svarbus, kad būtų apsaugoti civiliai, jiems suteikta humanitarinė pagalba, turi būti nutrauktas tolesnis kraujo praliejimas. Sveikiname susitarimą, linkėdami jo įgyvendinimo,“ – sakė ministras.

   Ministrai vieningai išreiškė paramą ES solidarumo priemonėms padėti neproporcingą spaudimą dėl neteisėtos migracijos patiriančioms Graikijai ir Bulgarijai. Pagalba užtikrinant ES išorinių sienų saugumą organizuojama pasitelkiant neseniai sustiprintą Europos sienos ir pakrančių agentūrą Frontex. Lietuva prisideda prie solidarumo priemonių teikdama pagalbą tiek per Frontex, tiek tiesiogiai pagalbos prašančioms valstybėms narėms.

   Atsakydama į Frontex vykdančiojo direktorius kreipimąsi dėl papildomų techninių priemonių dislokavimo į operacinį regioną Graikijoje, Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnyba dviejų mėnesių laikotarpiui siunčia automobilį su termovizorine įranga ir 8 sienos stebėjimo  ekspertais. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skiria Graikijai civilinės saugos priemonių – palapinių, lovų, pagalvių, miegmaišių. Pagal poreikį Lietuva yra papildomai pasiruošusi dislokuoti Greitojo reagavimo rezervo pareigūnus.

   Nuotr. Sanjin Strukic