Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasiryžusi toliau siekti Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 metų

Sukurta 2018.11.29 / Atnaujinta 2018.11.29 17:06
  Lietuva pasiryžusi toliau siekti Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 metų

  Lapkričio 29 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko kasmetinė vystomojo bendradarbiavimo konferencija „Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 m.: nepalikti nė vieno nuošalyje“, skirta Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo rezultatams ir uždaviniams aptarti.

  Atidarydamas konferenciją Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, pabrėžė, jog šie metai Lietuvos vystomajam bendradarbiavimui buvo ne mažiau aktyvūs ir svarbūs, nei ankstesni – liepos mėnesį Niujorke vykusiame Jungtinių Tautų Aukšto lygio politiniame forume dėl darnaus vystymosi Lietuva pristatė pirmąją nacionalinę ataskaitą ir yra pasiryžusi toliau siekti Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 m. įgyvendinimo nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.

  „Įgyvendinant Darnaus vystymosi darbotvarkę, esminis principas yra nepalikti nė vieno nuošalyje. Ar bus pasiekti darnaus vystymosi tikslai, labai priklauso nuo aktyvaus vietos ir regiono institucijų dalyvavimo ir bendradarbiavimo su vietos bendruomenėmis, piliečiais. Tik įtraukiant visas visuomenės grupes galime tikėtis darnios šalies raidos. Moterų, kurios dažnai vis dar yra pažeidžiama visuomenės grupė, įgalinimas ne tik prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo, bet taip pat yra stabilių ir taikių visuomenių pagrindas.“, – pabrėžė N. Germanas.

  Į tradicinę Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferenciją šiemet susirinko ne tik Lietuvos institucijų ir organizacijų  atstovai, tačiau ir atstovai iš šalių partnerių, kurioms skiriama Lietuvos parama.

  Konferencijoje dėmesys skirtas dviem sritims – regionų ir savivaldos stiprinimui bei moterų ekonominiam ir socialiniam įgalinimui. Savo patirtimi įgyvendinant projektus pasidalino svečiai iš Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo, taip pat Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos, Panevėžio rajono savivaldybės administracijos, Lygių galimybių plėtros centro atstovai.

  2018 metais URM Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis įgyvendinti 85 projektai, kurių vertė beveik 1,2 mln. Eurų. Projektai įgyvendinti administracinių ir institucinių gebėjimų stiprinimo, jaunimo ir moterų socialinio ir ekonominio aktyvumo skatinimo, pilietinės visuomenės stiprinimo, paramos regionų vystymuisi ir kitose srityse. Vystomojo bendradarbiavimo projektų vykdytojų ratas bei projektų geografija neapsiriboja vien Europa – šiais metais projektai įgyvendinti ne tik Rytų Partnerystės šalyse, bet ir Alžyre, Butane, Malyje, Mianmare, Mongolijoje, Palestinoje ir Turkijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Spalio 23 dieną Nacionalinė vystomojo bendradarbiavimo platforma kartu su Užsienio reikalų ministerija kviečia į diskusiją apie Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politiką. Įstojusi į Europos Sąjungą (ES), Lietuva tapo tarptautinės donorų bendruomenės dalimi – pradėjo teikti paramą besivystančioms šalims, tokiu būdu prisidėdama prie tarptautinių darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo, ypač ES Rytų partnerystės šalyse.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  hands-2847508_1920.jpg

  Rugsėjo 25 dieną paskelbtas užsienio reikalų ministerijos kvietimas teikti vystomojo bendradarbiavimo projektų paraiškas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programai įgyvendinti 2020 metais.

  Maloniai kviečiame dalyvauti diskusijoje „Kodėl Lietuva turi padėti besivystančioms šalims? Mums patiems trūksta!“. Diskusija vyks rugsėjo 7 dieną, šeštadienį, 12.30 val. Birštone, Vytauto parke, diskusijų festivalyje „Būtent”.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Šią savaitę radijo stotyje „M-1 Plius” startuoja viktorina „Lietuva ir pasaulis: ką žinome ir ko nežinome apie vystomąjį bendradarbiavimą?“. Viktorinos metu radijo klausytojams bus užduodami klausimai apie globalaus pasaulio problemas, besivystančioms šalims kylančius iššūkius, Lietuvos ir visos tarptautinės bendruomenės indėlį siekiant mažinti skirtumus tarp išsivysčiusių ir besivystančių šalių.

  Ministerijos naujienos »
  IMG_1156.JPG

  Gegužės 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinė konferencija „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas: įnašas į Afrikos-ES partnerystę“, skirta aptarti Baltijos šalių galimybes įsitraukti į abipusiai naudingą bendradarbiavimą su Afrikos valstybėmis.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Balandžio 10 dieną Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) paskelbė preliminarius duomenis apie 2018 metais valstybių donorių suteiktą oficialią paramą besivystančioms šalims.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Naujienlaiškio prenumerata