Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasadorė įteikė skiriamuosius raštus Botsvanos prezidentui

Sukurta 2017.10.27 / Atnaujinta 2017.10.27 13:52
   Lietuvos ambasadorė įteikė skiriamuosius raštus Botsvanos prezidentui
   Lietuvos ambasadorė įteikė skiriamuosius raštus Botsvanos prezidentui

   Lietuvos Respublikos ambasadorė Pietų Afrikos Respublikoje, Angolos Respublikai ir Namibijos Respublikai Sigutė Jakštonytė spalio 26 dieną Gaborone, Botsvanos Respublikos sostinėje, įteikė skiriamuosius raštus Botsvanos Prezidentui Seretse Khama Ian Khama.

   Pokalbio su Prezidentu metu buvo aptarti aktualūs dvišalių santykiu klausimai – ekonominio bei akademinio bendradarbiavimo skatinimas, turizmo plėtra ir šalių bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose. Ambasadorė pakvietė Botsvanos verslą pasinaudoti Lietuvos pasiekimais aukštųjų ir informacinių technologijų srityje, o jaunimą – galimybėmis studijuoti Lietuvoje.

   Susitikimo su Botsvanos Tarptautinių reikalų ir bendradarbiavimo ministre Dr. Pelonomi Venson-Moitoi metu, Lietuvos ambasadorė akcentavo siekį stiprinti dvišalius santykius ir bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, aptarė sąlygas verslui bei galimybes Lietuvos kompanijoms dalyvauti Botsvanos vyriausybės skelbiamuose tarptautiniuose pirkimuose, pristatė turizmo plėtrą bei pakvietė Botsvanos atstovus dalyvauti ADVENTUR parodoje Vilniuje. Susitikimo metu taip pat buvo aptarti potencialūs vystomojo bendradarbiavimo projektai.

   Sigutė Jakštonytė – pirmoji Lietuvos ambasadorė, akredituota Botsvanoje, reziduojanti Pietų Afrikoje. Lietuva su Botsvana diplomatinius santykius užmezgė 2004 metų vasario 17 dieną.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata