Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasadorė pagerbė Didžiojo Airijos bado aukas

Sukurta 2016.09.12 / Atnaujinta 2016.09.12 16:05
   Lietuvos ambasadorė pagerbė Didžiojo Airijos bado aukas
   Lietuvos ambasadorė pagerbė Didžiojo Airijos bado aukas
   Lietuvos ambasadorė pagerbė Didžiojo Airijos bado aukas

   Didžiojo Airijos bado metinių minėjimo metu Dublino Glasnevin kapinėse Lietuvos ambasadorė Airijoje Rasa Adomaitienė kartu su Dubline reziduojančiais ambasadoriais pagerbė vienos iš didžiausių Airijos ir XIX amžiaus pasaulio humanitarinės tragedijos aukas ir padėjo vainiką prie keltiško kryžiaus.

   Airijos prezidentas Michaelas D. Higginsas valstybinės ceremonijos metu atidengė paminklą ir  pabrėžė, kad šiuo metu yra labai svarbu išmokti Airijos tragedijos pamokas ir nepamiršti humanitarinės pagalbos įsipareigojimų.

   Airijos didysis badas, prasidėjęs 1845 metais, dėl ligų visiškai sunaikinto bulvių derliaus per kelis metus nusinešė daugiau nei 1 milijoną gyvybių ir privertė emigruoti apie 2 milijonus Airijos gyventojų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   PSX_20180620_135821.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 20 dieną dalyvavo Kaune vykusiame iškilmingame Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Senato posėdyje, kurio metu Lietuvoje viešinčiam Airijos Prezidentui Michaelui D. Higginsui buvo įteiktos VDU Garbės daktaro regalijos.

   Dvišaliai santykiai »
   skaisgiryte.jpg

   Gegužės 17 dieną Dubline, Airijoje vyko Lietuvos ir Airijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai - Asta Skaisgirytė ir Barrie Robinsonas. Konsultacijų metu buvo aptarta saugumo ir gynybos politika, hibridinės grėsmės, energetinis saugumas, padėtis Ukrainoje, Rusijos, Vakarų Balkanų bei Artimųjų Rytų klausimai.

   Dvišaliai santykiai »
   32116891_1724337537612376_1346325728781664256_o.jpg

   Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje, kartu su Latvijos ir Estijos ambasadomis, gegužės 7 dieną Dubline jau trečius metus iš eilės surengė Baltijos šalių muzikos, šokių ir amatų festivalį „Baltic Day“.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
   airija.jpg

   Kovo 17 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Airijos vicepremjerą, užsienio reikalų ir prekybos ministrą Simon Coveney su Šv. Patriko diena ir palinkėjo Airijai ir jos žmonėms sėkmės ir gerovės.

   Dvišaliai santykiai »
   tomas_razmus-1314.JPG

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 12 dieną susitikime su Airijos Parlamento Jungtinio Užsienio reikalų, prekybos ir gynybos komiteto pirmininku Brendanu Smithu aptarė aktualiausius dvišalius, Europos Sąjungos ir Rytų kaimynystės darbotvarkės klausimus.

   Dvišaliai santykiai »
   20180213_185458.jpg

   Vasario 13 dieną didžiausiame Airijos universitete University College Dublin atidaryta Izraelio, Lietuvos, Japonijos ir Nyderlandų ambasadų surengta paroda „Daugiau negu pareiga. Diplomatai – Pasaulio Teisuoliai“ („Beyond Duty. Diplomats recognized as Righteous Among the Nations“).

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata