Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ekspertai padės Kroatijos teisėtvarkos institucijoms įdiegti ES standartus atitinkančias automatines apsikeitimo duomenimis sistemas

Sukurta 2017.10.20 / Atnaujinta 2017.10.20 16:25
   Lietuvos ekspertai padės Kroatijos teisėtvarkos institucijoms įdiegti ES standartus atitinkančias automatines apsikeitimo duomenimis sistemas
   Lietuvos ekspertai padės Kroatijos teisėtvarkos institucijoms įdiegti ES standartus atitinkančias automatines apsikeitimo duomenimis sistemas

   Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras Kroatijoje pradėjo įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Kroatijos vidaus reikalų ministerijos gebėjimų organizuoti automatinį apsikeitimą DNR ir daktiloskopiniais duomenimis stiprinimas“.

   „Kroatija yra artima ir labai svarbi Lietuvos sąjungininkė Pietryčių Europoje, o jos vaidmens stiprinant regiono saugumą ir stabilumą neįmanoma pervertinti, todėl mūsų valstybė yra tiesiogiai suinteresuota prisidėti prie Kroatijos pajėgumų teisėtvarkos srityje stiprinimo bei europinių standartų įgyvendinimo“, - iškilmingoje ES programos projekto atidarymo ceremonijoje kalbėjo Lietuvos ambasados Austrijoje Zagrebo skyriaus vadovas Donatas Žiugžda. Jis pabrėžė, kad abi valstybės dėl savo geografinės padėties susiduria su panašiais iššūkiais ir yra suinteresuotos stiprinti bendradarbiavimą bei keistis patirtimi klausimais, susijusiais su išorinės ES sienos saugumu.

   Šio projekto tikslas – pagerinti Kroatijos vidaus reikalų ministerijos tarptautinį bendradarbiavimą keičiantis kriminalistinių tyrimų duomenimis, ypač kovojant su terorizmo ir organizuoto nusikalstamumo grėsmėmis bei stabdant nelegalią migraciją. Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro darbuotojai padės Kroatijos teismo ekspertizės ekspertams sukurti automatizuotos DNR ir pirštų antspaudų duomenų analizės ir tarptautinio apsikeitimo duomenimis procedūras, apmokys jų efektyvaus taikymo. Europos Komisija šiam vienerių metų trukmės projektui įgyvendinti skiria 0,6 mln. eurų.

   Tai jau ne pirmas kartas, kai Kroatija renkasi Lietuvos vidaus reikalų informacinių sistemų diegimo patirtį Dvynių programos pagalba: 2014 m. Policijos departamentas ir Generalinė prokuratūra padėjo Kroatijoje kurti Šengeno informacinę sistemą, kurios veikimas buvo tobulinamas dar vieno Lietuvos kriminalinės policijos biuro įgyvendinamo projekto metu. Šiemet Lietuvos atsakingų teisėtvarkos institucijų atstovai sėkmingai įgyvendino projektus kovos su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu administracinių ir operacinių pajėgumų stiprinimo srityje, o Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro ir Lietuvos teismo ekspertizių centro ekspertai apmokė Kroatijos kriminalinės policijos teismo ekspertizės centro darbuotojus.

   Iš viso Lietuvos institucijos Kroatijoje yra laimėjusios 18 Dvynių projektų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Mugė 2.jpg

   Gruodžio 1 ir 2 dienomis Lietuvos ambasadų darbuotojai dalyvavo Kalėdinėse labdaros mugėse, kurias organizavo Tarptautinis moterų klubas, užsienio šalių diplomatinės atstovybės ir nevyriausybinės organizacijos.

   Atstovybių naujienos »
   181123 Zagrebas Twinningo uždarymas2.jpg

   Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras Kroatijoje sėkmingai įgyvendino Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Kroatijos vidaus reikalų ministerijos gebėjimų organizuoti automatinį apsikeitimą DNR ir daktiloskopiniais duomenimis stiprinimas“.

   Dvišaliai santykiai »
   twinning.png

   Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos aukščiausiasis teismas, Lietuvos Respublikos prokuratūra ir Centrinė projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) kartu su Lenkijos Respublikos finansų ministerija ir Brėmeno viešojo administravimo universitetu (Vokietija) įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių projektą „Stiprinti prevencijos ir kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu sistemą“ Moldovos Respublikoje.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   Kroatija2.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 25 dieną pasveikino Kroatijos užsienio reikalų ministrę Mariją Pejčinović Burić ir visus Kroatijos žmones, švenčiančius Valstybės dieną.

   Dvišaliai santykiai »

   Gegužės 8 dieną, minint Rytų partnerystės politikos 9-ųjų metinių sukaktį, Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti skirtas posėdis. Jo metu aptartos Lietuvos institucijų bendradarbiavimo galimybės su Rytų partnerystės šalimis įgyvendinant darbotvarkę „20 siekinių 2020 metams“ ir kitus Briuselio viršūnių susitikime priimtus sprendimus.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_0053.jpg

   Kovo 13 dieną Lietuvos Respublikos ambasados Austrijos Respublikoje Zagrebo skyrius iškilmingu renginiu paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata