Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos Holokausto aukų atminimas pagerbtas Jad Vašemo muziejuje

Sukurta 2016.09.13 / Atnaujinta 2016.09.13 09:31
  Lietuvos Holokausto aukų atminimas pagerbtas Jad Vašemo muziejuje

  Holokausto tyrimų centre ir muziejuje Jad Vašeme (Yad Vashem) rugsėjo 11 dieną įvyko Lietuvos Holokausto aukų atminimo ir Vilniaus geto sunaikinimo 73-iųjų metinių minėjimo ceremonija, kurioje dalyvavo Holokaustą išgyvenusieji ir jų artimieji, išeivių iš Vilniaus ir Vilnijos krašto organizacijos „Beit Vilna“, išeivių iš Lietuvos, Jad Vašemo, Izraelio gynybinių pajėgų ir Lietuvos ambasados Izraelyje atstovai.

  Lietuvos ambasadorius Izraelyje Edminas Bagdonas, kalbėdamas ceremonijoje, pabrėžė, kad Lietuvos žydų katastrofa Antrojo pasaulinio karo metu yra vienas iš tragiškiausių ir juodžiausių mūsų šalies istorijos puslapių. Jis taip pat pažymėjo, kad matomi ne tik Lietuvos Vyriausybės žingsniai dėl Holokausto aukų atminimo, Lietuvos žydų istorijos ir paveldo įamžinimo, bet ir Lietuvos visuomenės besikeičiantis požiūris. Tą liudija rugpjūčio 29 d. Molėtuose vykęs Atminties maršas ir Holokausto aukų pagerbimo renginiai kituose Lietuvos miestuose. 

  Lietuvos ambasados vardu E. Bagdonas pagerbė Holokausto aukų atminimą, padėdamas vainiką Jad Vašemo memoriale.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus iniciatyva gruodžio 11 dieną Briuselyje įvyko neformalus ES užsienio reikalų ministrų susitikimas su Izraelio ministru pirmininku Benjamin Netanjahu. Tai pirmas Izraelio Premjero susitikimas su ES institucijų vadovais ir valstybių narių ministrais po 22 metų pertraukos.

  Reaguodama į JAV sprendimą, pripažįstantį Jeruzalę Izraelio Valstybės sostine ir  ketinimus perkelti JAV ambasadą į Jeruzalę, Lietuva išlaiko savo poziciją, kad dviejų valstybių susitarimas yra vienintelis būdas pasiekti ilgalaikę taiką tarp izraeliečių ir palestiniečių.

  Dėl saugumo incidentų, smurtinių  ir teroro išpuolių, riaušių su Izraelio saugumo pajėgomis, saugumo padėtis Jeruzalės senamiestyje ir Rytų Jeruzalėje išlieka nestabili.

  0902 Ministras Liberman.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šeštadienį, rugsėjo 2 dieną, susitiko su Izraelio gynybos ministru Avigdoru Libermanu. Susitikimas vyko Lietuvos ir Izraelio krepšinio rinktinių varžybų metu, kurias stebėjo abu ministrai.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 2-5 dienomis vyksta oficialaus vizito į Izraelio Valstybę ministro pirmininko Benjamino Netanyahu, šiuo metu taip pat einančio Izraelio Valstybės užsienio reikalų ministro pareigas, kvietimu.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  35399760505_56e9d0094b_k.jpg

  Vilniuje birželio 19 dieną įvyko kasmetinės Lietuvos ir Izraelio užsienio reikalų ministerijų (URM) politinės konsultacijos, kuriose apžvelgtos dvišalio bendradarbiavimo aktualijos ir tarptautiniai klausimai.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata