Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos Holokausto aukų atminimas pagerbtas Jad Vašemo muziejuje

Sukurta 2016.09.13 / Atnaujinta 2016.09.13 09:31
  Lietuvos Holokausto aukų atminimas pagerbtas Jad Vašemo muziejuje

  Holokausto tyrimų centre ir muziejuje Jad Vašeme (Yad Vashem) rugsėjo 11 dieną įvyko Lietuvos Holokausto aukų atminimo ir Vilniaus geto sunaikinimo 73-iųjų metinių minėjimo ceremonija, kurioje dalyvavo Holokaustą išgyvenusieji ir jų artimieji, išeivių iš Vilniaus ir Vilnijos krašto organizacijos „Beit Vilna“, išeivių iš Lietuvos, Jad Vašemo, Izraelio gynybinių pajėgų ir Lietuvos ambasados Izraelyje atstovai.

  Lietuvos ambasadorius Izraelyje Edminas Bagdonas, kalbėdamas ceremonijoje, pabrėžė, kad Lietuvos žydų katastrofa Antrojo pasaulinio karo metu yra vienas iš tragiškiausių ir juodžiausių mūsų šalies istorijos puslapių. Jis taip pat pažymėjo, kad matomi ne tik Lietuvos Vyriausybės žingsniai dėl Holokausto aukų atminimo, Lietuvos žydų istorijos ir paveldo įamžinimo, bet ir Lietuvos visuomenės besikeičiantis požiūris. Tą liudija rugpjūčio 29 d. Molėtuose vykęs Atminties maršas ir Holokausto aukų pagerbimo renginiai kituose Lietuvos miestuose. 

  Lietuvos ambasados vardu E. Bagdonas pagerbė Holokausto aukų atminimą, padėdamas vainiką Jad Vašemo memoriale.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  tomas_razmus-3568.JPG

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 23 dieną kartu su šimtais piliečių, kurie neabejingi Holokausto atminčiai, dalyvavo jau vienuoliktą kartą Vilniuje surengtame Gyvųjų marše.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  AT.jpg

  Gegužės 6 dieną Lietuvos ambasadorė Austrijoje Loreta Zakarevičienė dalyvavo Mauthauzeno koncentracijos stovyklos išvadavimo 73-ųjų metinių paminėjime, kurio metu pagerbė šiame lageryje kalėjusių Lietuvos piliečių atminimą bei padėjo gėlių prie Mauthauzeno memoriale atidengtos jų atminimui skirtos lentos.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  DSC_8556.jpg

  Vasario 14 dieną Tel Avivo Meno muziejuje buvo  iškilmingai paminėtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-osios metinės.

  Atstovybių naujienos »
  tomas_razmus-9365.JPG

  Sausio 26 dieną Užsienio reikalų ministerijoje kartu su Lietuvos žydų bendruomene paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena.

  Daugiašaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus iniciatyva gruodžio 11 dieną Briuselyje įvyko neformalus ES užsienio reikalų ministrų susitikimas su Izraelio ministru pirmininku Benjamin Netanjahu. Tai pirmas Izraelio Premjero susitikimas su ES institucijų vadovais ir valstybių narių ministrais po 22 metų pertraukos.

  Reaguodama į JAV sprendimą, pripažįstantį Jeruzalę Izraelio Valstybės sostine ir  ketinimus perkelti JAV ambasadą į Jeruzalę, Lietuva išlaiko savo poziciją, kad dviejų valstybių susitarimas yra vienintelis būdas pasiekti ilgalaikę taiką tarp izraeliečių ir palestiniečių.

  Naujienlaiškio prenumerata