Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos verslui pristatyta Australijos rinka

Sukurta 2020.02.18 / Atnaujinta 2020.02.18 16:47
   Lietuvos verslui pristatyta Australijos rinka
   Lietuvos verslui pristatyta Australijos rinka

   Vasario 18 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko Australijos rinkos pristatymo renginys Lietuvos įmonėms. Seminaras organizuotas kartu su  Australijos ambasada Lenkijoje.

   Pristatydama Lietuvos ir Australijos ekonominį ir politinį bendradarbiavimą bei tiesioginių užsienio investicijų potencialą, Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamento direktorė Dalia Kreivienė, pabrėžė, kad didėjantį Lietuvos verslo susidomėjimą Australija atspindi nuo 2010 metų auganti dvišalė Lietuvos-Australijos prekyba.

   „Ekonomiškai pasiturinti Australija traukia Lietuvos gamintojus, ieškančius galimybių plėsti eksporto geografiją“, – teigė D. Kreivienė. Ji taip pat apžvelgė Lietuvos prioritetus Europos Sąjungos-Australijos derybose dėl laisvosios prekybos susitarimo ir apibendrino minėto susitarimo naudą Lietuvos verslui.

   Didelio dėmesio sulaukusio renginio metu Australijos ambasadorius Lietuvai Lloydas Brodrickas pristatė dvišalės prekybos rodiklius bei derybų dėl laisvosios prekybos susitarimo eigą. Australijos vyresnysis prekybos atstovas Centrinei Europai Anthonis Weymouthas pristatė verslo plėtros galimybes, apžvelgė Australijos gynybos pramonės atnaujinimo programą, statybos infrastruktūros projektus, medienos ir modulinių namų sektoriaus bei aukštųjų technologijų sektorių perspektyvas. Lietuvos įmonių atstovai dalinosi eksporto į Australiją patirtimi.

   Australijos rinkos pristatymo renginys organizuotas rengiantis šiais metais planuojamam Lietuvos ambasados Australijos sostinėje Kanberoje atidarymui. Tikimasi, kad Lietuvos ambasada Australijoje ne tik vienys gausią ir gilias tradicijas turinčią lietuvių bendruomenę, bet ir prisidės prie Lietuvos ir Australijos institucijų, verslo ir mokslo ryšių stiprinimo.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Spalio 11 dieną Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse pradedamas taikyti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas (ES) 2019/452 bei ES tiesioginių užsienio investicijų tikrinimo sistema.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

   Rugsėjo 17 dieną Ekonominės diplomatijos tarybos Darbo grupės posėdyje buvo aptartas situacijos Baltarusijoje poveikis Lietuvos ekonomikai, ekonominio atstovavimo tinklo plėtra bei atnaujintas prioritetinių eksporto skatinimo rinkų sąrašas.  Posėdyje taip pat pristatytas pagalbos Baltarusijai planas ir aptarti Baltarusijos grasinimai įvesti ekonomines ribojamąsias priemones Baltijos valstybėms.

   Ekonominiai santykiai » Naujienos »

   „Teigiamai vertiname Ukrainos sprendimą neįvesti prekybą ribojančių priemonių, nes sąžininga ir taisyklėmis paremta prekyba, o ne protekcionistinės priemonės, prisideda prie dvišalių santykių plėtros”, – sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

   Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
   DSC_5652.jpg

   Gegužės 29 dieną nuotoliniame posėdyje Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT) diskutavo apie COVID-19 pandemijos poveikį Lietuvos ekonomikai ir prekybai bei šiame kontekste svarbius ekonominės diplomatijos strateginių krypčių ir atstovavimo plėtros klausimus.

   Ekonominiai santykiai »
   DSC_3924.jpg

   Gegužės 4 dieną vaizdo konferencijos metu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Amerikos prekybos rūmų nariais aptarė Lietuvos ir JAV ekonominius santykius, tarptautinės ir regioninės politikos ir prekybos aktualijas, taip pat pristatė Vyriausybės priemones kovojant su COVID-19, karantino švelninimo ir šalies sienų atvėrimo etapus. Pokalbio dalyviai domėjosi saugumo situacija regione, dezinformacijos plitimu pasinaudojant COVID -19 krize ir kaip tai gali paveikti verslo aplinką.

   Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
   received_524868861497207.jpeg

   Vasario 17 dieną Lietuvai akredituotiems užsienio valstybių ambasadoriams surengtas apsilankymas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre.

   Ekonominiai santykiai »