Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras L. Linkevičius džiaugiasi išsiplėtusiu bendradarbiavimu su Maltos Ordinu

Sukurta 2016.09.12 / Atnaujinta 2016.09.12 13:21
   Ministras L. Linkevičius džiaugiasi išsiplėtusiu bendradarbiavimu su Maltos Ordinu
   Ministras L. Linkevičius džiaugiasi išsiplėtusiu bendradarbiavimu su Maltos Ordinu
   Ministras L. Linkevičius džiaugiasi išsiplėtusiu bendradarbiavimu su Maltos Ordinu
   Ministras L. Linkevičius džiaugiasi išsiplėtusiu bendradarbiavimu su Maltos Ordinu

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 12 dieną susitiko su Lietuvoje viešinčiu Suverenaus Maltos Ordino Didžiuoju Kancleriu ir užsienio reikalų ministru baronu Albrecht Freiherr von Boeselager.

   Ministras ir Didysis Kancleris aptarė Lietuvos ir Maltos Ordino bendradarbiavimo perspektyvas, Maltos Ordino vykdomą humanitarinę misiją Lietuvoje, taip pat tarptautinės bendruomenės pastangas spręsti humanitarines krizes, kylančias dėl migracijos ir karinių konfliktų, ypač Ukrainoje, Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje. 

   L. Linkevičius padėkojo už Malto Ordino humanitarinę veiklą Lietuvoje, vykdomą jau daugiau kaip 25 metus ir pažymėjo, kad tarpusavio ryšiai per šiuos metus labai sustiprėjo.

   „Maltos Ordinas pradėjo veikti Lietuvoje iš karto, kai tik atkūrėme savo šalies Nepriklausomybę, ordino žmonės buvo Lietuvoje per mūsų tautai tragiškus Sausio 13-osios įvykius, teikdami trūkstamus medikamentus mūsų ligoninėms. Tai buvo neįkainojama pagalba Lietuvos žmonėms, kurios mes neužmiršime“, – teigė ministras. 

   L. Linkevičius pažymėjo, kad per 25 savo gyvavimo metus Lietuvos Maltos ordino pagalbos tarnybos (maltiečių) vykdoma misija labai išsiplėtė, į savanorystę įsitraukė daug Lietuvos jaunimo. Maltiečiai vaidina svarbų vaidmenį mažinant socialinę atskirtį Lietuvoje bei stiprinat socialinės atsakomybės tradicijas mūsų visuomenėje.

   Didysis Kancleris Lietuvoje lankosi minint Lietuvos Maltos ordino pagalbos tarnybos veiklos 25-metį. Šios sukakties proga Lietuvoje taip pat lankėsi Rytų ir Vidurio Europos Maltos ordino asociacijų ir pagalbos tarnybų atstovai, vyko tarptautinės konferencijos, kuriose diskutuota nevyriausybinio ir valstybinio sektorių bendradarbiavimo, Europos maltiečių organizacijų darbo su jaunimu, savanorystės skatinimo, pagalbos pabėgėliams klausimais.

   Prieš 25 metus savo veiklą Lietuvos maltiečiai pradėjo 3 miestuose su keliomis dešimtimis savanorių, o šiuo metu organizacija vienija 1200 savanorių  40-tyje Lietuvos miestų, kurie rūpinasi skurstančiais, pagyvenusiais ir neįgaliais žmonėmis, globoja socialiai remtinus vaikus.

   Daugiau nuotraukų rasite čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   tomas_razmus-2010.JPG

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius balandžio 18 dieną susitiko su naujuoju Suverenaus Maltos Ordino ambasadoriumi Lietuvai Manfred Leo Mautner Markhof ir aptarė Lietuvos ir Maltos Ordino dvišalius santykius bei bendradarbiavimo stiprinimą.

   Dvišaliai santykiai »
   SMOMkredenciniai20170919_1.jpg

   Rugsėjo 19 dieną Lietuvos ambasadorius prie Švento Sosto ir Suverenaus Maltos ordino Petras Zapolskas įteikė skiriamuosius raštus Maltos ordino Didžiojo Magistro Leitenantui Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata