Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius pasveikino Kroatijos kolegę Valstybės dienos proga

Sukurta 2019.06.25 / Atnaujinta 2019.06.25 17:01
  Ministras L. Linkevičius pasveikino Kroatijos kolegę Valstybės dienos proga

  Birželio 25 dieną ministras Linas Linkevičius pasveikino Kroatijos Europos ir užsienio reikalų ministrę Mariją Pejčinovič Burič su Valstybės diena ir pasidžiaugė, jog Lietuva ir Kroatija yra sąjungininkės svarbiausiais užsienio politikos klausimais. Abiem šalims rūpi saugi, stabili ir atvira Europa, nes tik tokia Europa gali būti stipri pasaulyje.

  Sveikinime L. Linkevičius išreiškė paramą Kroatijos siekiams įstoti į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją bei prisijungti Šengeno ir Eurozonos, padėkojo už iniciatyvą surengti Rytų partnerystės viršūnių susitikimą  Kroatijai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai 2020 metais.

  Ministras  taip pat padėkojo kolegei už tvirtą Kroatijos solidarumą užtikrinant saugumą Baltijos regione – Lietuva laukia šių metų pabaigoje vėl atvyksiančių Kroatijos karių į NATO pajėgas Lietuvoje.

  Valstybės diena Kroatijoje švenčiama nuo 1991 metų birželio 25 dienos, kuomet Kroatija paskelbė nepriklausomybę nuo Jugoslavijos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  2020-06-22_Kaunas07,-Konzulat-m.jpg

  Birželio 22 dieną Kaune, istoriniame Kauno technologijų universiteto pastate, iškilmingai atidarytas Kroatijos Respublikos konsulatas Lietuvoje, kuriam vadovaus garbės konsulas, Lietuvos verslininkas Benjaminas Žemaitis.

  Dvišaliai santykiai »
  200221 Radman Raguckienė2.jpg

  Vasario 21 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministru Gordanu Grličiumi Radmanu.

  Atstovybių naujienos »
  111.JPG

  Vasario 12 dieną Zagrebe (Kroatijoje) surengtas lietuviško romano „Kvėpavimas į marmurą“ pristatymas ir susitikimas su knygos autore Laura Sintija Černiauskaite bei į kroatų kalbą knygą išvertusia vertėja Mirjana Bračko.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  DSCF8787.jpg

  Sausio 29 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos prekybos rūmų prezidentu Luka Burilovićiumi, su kuriuo aptarė dvišalės prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo tendencijas.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  333.jpg

  Gruodžio 30 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė dalyvavo Knino mieste vykusiose Kroatijos antrojo kontingento karių, kurie prisijungs prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, išlydėtuvėse.

  Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
  191216 Susitikimas su Zagrebo arkivyskupui kardinolu Bozanič2.jpg

  Gruodžio 16 dieną Zagrebe (Kroatijoje) Lietuvos ambasadorė Jūratė Raguckienė susitiko su Zagrebo arkivyskupu metropolitu, kardinolu Josipu Bozaničiumi, su kuriuo aptarė puikius Lietuvos ir Kroatijos santykius, abiejų šalių katalikų ryšius bei bendradarbiavimą įvairiose srityse, kuriose indėlį galėtų turėti katalikų bažnyčia.

  Atstovybių naujienos »