Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus

Sukurta 2017.10.23 / Atnaujinta 2017.10.23 15:47
   Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus
   Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus
   Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus
   Ministras L. Linkevičius Suomijoje aptarė regiono saugumo ir ES ateities klausimus

   Spalio 23 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Helsinkyje susitiko su Suomijos užsienio reikalų ministru Timo Soiniu. Ministrai aptarė Lietuvos ir Suomijos santykius, saugumo situaciją Baltijos jūros regione, transatlantinio bendradarbiavimo, Rytų partnerystės, padėties Rusijoje ir Ukrainoje klausimus.

   „Suomija yra artima regiono kaimynė ir patikima Lietuvos partnerė. Džiaugiamės dinamiškais ir pozityviais mūsų santykiais, glaudžiai bendradarbiaujame regioniniuose formatuose, pavyzdžiui, Šiaurės ir Baltijos šalių aštuonetuke, ieškome sprendimų regioninio saugumo,  Rytų partnerystės ir kitais svarbiais klausimais. Taip pat sveikiname Suomiją, gruodžio 6 dieną švęsiančią Nepriklausomybės paskelbimo šimtmetį“, – sakė L. Linkevičius.

   Ministras pabrėžė, kad regione svarbu toliau bendradarbiauti saugumo, kibernetinių, hibridinių grėsmių prevencijos, kovos su propaganda srityse ir stiprinti vidinį ES atsparumą, tvirtesnę ES ir NATO partnerystę bei plėtoti transatlantinį bendradarbiavimą. Ministras paminėjo, kad Helsinkyje įkurtas Europos kovos su mišriomis grėsmėmis kompetencijos centras, kurio viena iš steigėjų yra ir Lietuva, bus geras ES ir NATO bendradarbiavimo pavyzdys.  

   L. Linkevičius taip pat susitiko su Suomijos Europos reikalų, kultūros ir sporto ministru Sampo Terho. Kalbėdami apie Europos ateitį ir Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš ES abu ministrai sutarė, kad ES yra reikalinga vienybė, ypač ieškant ilgalaikių sprendimų.

   Ministras L. Linkevičius taip pat pabrėžė būtinybę stiprinti ES paramą Gruzijoje, Moldovoje, Ukrainoje ir įtvirtinti ilgalaikę santykių su šiomis šalimis strategiją. Lietuva siekia Vakarų parnerių palaikymo dėl ilgalaikės finansinės paramos Ukrainai. Ministras taip pat pažymėjo, kad tarptautinė bendruomenė turi laikytis tvirtos ir vieningos pozicijos Rusijos atžvilgiu, sankcijos Rusijai turi būti tęsiamos iki tol, kol Minsko susitarimai  bus įgyvendinti iki galo.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_4086.jpg

   Gruodžio 5 dieną Suomijos sostinėje Helsinkyje viename iš didžiausių pasaulyje startuolių renginių „Slush“ vyko Lietuvos investicinės ekosistemos bei septynių Lietuvos finansinių technologijų (fintech) startuolių pristatymas.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_3864 (002).jpg

   Lapkričio 29 dieną Turku universitete vyko tarptautinis seminaras „1918 m. reikšmė“, kuriame pranešimą tema „Lietuvos valstybės atkūrimo 1917-1918 m. ypatumai” skaitė užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimas prof. dr. Alfonsas Eidintas.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   Suomijos GKonsule181125.jpg

   Lapkričio 25 dieną Suomijos Seinejokio mieste savo veiklą pradėjo Lietuvos garbės konsulė Hanne Kristiina Orrenmaa. Jai priskirta konsulinė apygarda apima Pietų Pohjanmos regioną.

   Dvišaliai santykiai »
   111.jpg

   Lapkričio 22 dieną Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su Suomijos–Lietuvos prekybos asociacija ir Suomijos prekybos rūmais organizavo Lietuvos inovacijų ir verslo pristatymo renginį šiais metais švenčiamo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio proga

   Dvišaliai santykiai »
   A14.jpg

   Lapkričio 6 ir 8 dienomis Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su Donelaičio lietuvių bičiulių draugija jau 11-ąjį kartą pristatė „Lietuvišku filmų vakarus” Helsinkyje. Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas pasveikino gausiai susirinkusius vakaro svečius ir pasidžiaugė, kad lietuviškas kinas yra mėgiamas ir vertinamas Suomijoje.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG_3578 (002).jpg

   Rugsėjo 5 dieną Helsinkio istorinėje – pirmojoje viešojoje bibliotekoje Šiaurės šalyse – buvo atidaryta tarptautinė knygrišystės paroda, skirta Kristijono Donelaičio „Metams“.

   Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata