Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Paminėtas Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metis

Sukurta 2016.09.13 / Atnaujinta 2016.09.15 13:24
  Paminėtas Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metis

  Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-erių metų sukaktis rugsėjo 10 dieną paminėta Badene-Viurtemberge.

  Pagrindinę kalbą renginyje sakė už skaitmeninę ekonomiką atsakingas Europos Komisijos narys Güntheris Oettingeris. Tris šimtus iškilmingo minėjimo dalyvių taip pat pasveikino Europos Parlamento vicepirmininkas Raineris Wielandas, Badeno-Viurtembergo teisingumo ir Europos reikalų ministras Guido Wolfas, renginio organizatorius Lietuvos garbės konsulas Badene-Viurtemberge Wolfgangas von Stettenas, jo sūnus Bundestago narys Christianas  von Stettenas ir Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis.  

  Savo kalboje ambasadorius D. Matulionis padėkojo W. von Stettenui už jo svarų indėlį Lietuvos laisvės byloje ir ilgametę veiklą atstovaujant Lietuvos interesams Vokietijoje. 

  „Lietuvos istorijoje niekuomet neturėjome tokio glaudaus bendradarbiavimo ekonomikos ir saugumo politikos srityse“, – pažymėjo Lietuvos atstovas.

  Ambasadorius taip pat akcentavo sustiprėjusį Lietuvos energetinį saugumą prie kurio savo veikla kuriant Europos energetikos sąjungą ypač daug prisidėjo energetikos komisaro pareigas 2010–2014 metais ėjęs G. Oettingeris.

  Šventiniai renginiai Stetteno pilyje prasidėjo jau rugsėjo 9 d. „Vilko vaikams“ skirtos parodos atidarymu, kurią surengė Rytų Prūsijos muziejus Liuneburge. Atidarant parodą buvo pristatyta fotografės Claudia Hinermann knyga „Vilko vaikai“, kurioje publikuojami ir Sonya Winterberg tekstai.

  Rugsėjo 10 d. vyko Lietuvos ir Vokietijos santykiams skirtas diskusijų forumas, kuriame kalbėjo Lietuvos Seimo narys Emanuelis Zingeris, pirmasis Estijos ambasadorius Vokietijoje Tiitas Matsulevitsas, buvęs Latvijos diplomatinis atstovas Andrejus Urdze, W. von Stetteno biure Bundestage dirbęs Osvaldas Markevičius ir 1976–2009 m. Bundestago narys Gertas Weißkirchenas. Renginyje koncertavo Štutgarto  lietuvių bendruomenės tautinis kolektyvas.

  Vokietija niekada nepripažino Lietuvos okupacijos ir diplomatinius santykius su Baltijos valstybėmis atkūrė 1991 m. rugpjūčio 28 d.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC00392.JPG

  Birželio 11 dieną Berlyne buvo pristatyti tremtyje veikiančio Europos humanitarinio universiteto (EHU) pasiekimai ir planai ateinantiems metams. Susirinkusius dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška.

  Kultūros renginiai »
  DSC00330.JPG

  Birželio 6 dieną Vokietijos Bundestago parlamentinių ryšių su Baltijos valstybėmis grupė surengė iškilmingą Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos šimtmečių paminėjimą.

  Atstovybių naujienos »
  DSC00173.JPG

  Gegužės 29 dieną Berlyno Štazi muziejuje pristatyta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parengta paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Dc6mF4dXcAEumP9.jpg

  Gegužės 11 dieną Palangoje įvyko Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų 3+1 susitikimas.

  „Baltijos šalys ir Vokietija yra suinteresuotos tęsti strateginį dialogą. Šio kasmetinio tradiciškai vykstančio formato tąsa – mūsų šalių solidarumo ir vienybės patvirtinimas, kad laikomės tų pačių vertybių ir principų“, – sakė L. Linkevičius.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gegužės 11 dieną Palangoje įvyks tradicinis kasmetinis trijų Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas (3+1). Jame dalyvaus Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai Svenas Mikseris, Edgars Rinkievičs ir Linas Linkevičius bei Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas. Ministrai aptars Europos Sąjungos ateities, daugiašalės ES metinės perspektyvos, regioninio saugumo politikos, NATO, ES Rytų partnerystės klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  30233007_1918280114851620_321854602_o.jpg

  Balandžio 16 -17 dienomis Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška Berlyne dalyvavo hibridinėms grėsmėms aptarti skirtame seminare, kuriame pristatė Lietuvos patirtį.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata