Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras parėmė Juodkalnijos narystės ES siekius

Sukurta 2017.12.14 / Atnaujinta 2017.12.15 09:17
   Užsienio reikalų ministras parėmė Juodkalnijos narystės ES siekius
   Užsienio reikalų ministras parėmė Juodkalnijos narystės ES siekius
   Užsienio reikalų ministras parėmė Juodkalnijos narystės ES siekius

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 14 dieną Podgoricoje vykusiuose susitikimuose su aukštais Juodkalnijos pareigūnais išreiškė tvirtą Lietuvos paramą Juodkalnijos euroatlantinei integracijai.

   Susitikime su Juodkalnijos užsienio reikalų ministru Srdanu Darmanovičiumi Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė Juodkalnijos prisijungimo prie NATO svarbą.

   „Tai yra istorinis Juodkalnijos pasiekimas, atspindintis jos pastangas ir įsipareigojimą bendroms vertybėms bei prisidedantis prie tarptautinio saugumo ir stabilumo regione“, – teigė L. Linkevičius, išreikšdamas paramą tolesnei NATO atvirų durų politikai.

   Ministras pasidžiaugė, kad tokį patį ryžtą Juodkalnija demonstruoja ir siekdama narystės ES bei pasiūlė pasidalinti Lietuvos reformų įgyvendinimo patirtimi.

   „Juodkalnija yra ES integracijos pirmūnė ir patikima ES užsienio politikos partnerė, vaidinanti stabilizuojantį vaidmenį regione“, – pabrėžė užsienio reikalų ministras, sveikindamas visišką Juodkalnijos prisijungimą prie ES užsienio ir saugumo politikos sprendimų.

   Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat atkreipė dėmesį, kad Baltijos ir Vakarų Balkanų regiono šalys susiduria su panašiais saugumo iššūkiais ir pabrėžė būtinybę didinti atsparumą hibridinėms grėsmėms ir stiprinti strateginę komunikaciją.

   Susitikimuose su Juodkalnijos Prezidentu Filipu Vujanovičiumi, Ministru Pirmininku Duško Markovičiumi, užsienio reikalų ministru Srdanu Darmanovičiumi, Europos reikalų ministru Aleksandru Andrija Pejovičiumi bei Juodkalnijos Parlamento nariais taip pat buvo aptartos Lietuvos ir Juodkalnijos dvišalių santykių stiprinimo galimybės, situacija Vakarų Balkanų regione, regioninio bendradarbiavimo ir energetinio saugumo klausimai.

   2006 metais nepriklausomybę paskelbusi Juodkalnija yra naujausia NATO narė bei didžiausią pažangą derybose dėl narystės ES padariusi ES šalis kandidatė. Juodkalnija derybas dėl narystės ES pradėjo 2012 metais, o 2017 metų birželio 5 dieną tapo NATO nare. Lietuvos institucijos Juodkalnijoje yra įgyvendinusios tris ES Dvynių programos projektus kaimo plėtros, žmogiškųjų išteklių ir audito kontrolės srityse.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   tomas_razmus-1010.JPG

   Gegužės 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičiaus susitiko su Lietuvoje viešinčiu Juodkalnijos užsienio reikalų ministru Srdžanu Darmanovičiumi (Srđan Darmanović). Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, Juodkalnijos narystės ES siekius, situaciją Vakarų Balkanuose, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

   Dvišaliai santykiai »

   Gegužės 15 dieną Lietuvoje lankysis Juodkalnijos užsienio reikalų ministras Srdžanas Darmanovičius (Srđan Darmanović), kuris susitiks su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi,  Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu bei Seimo Europos reikalų komiteto ir Tarpparlamentinės ryšių su Juodkalnija grupės nariais.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata