Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministras susitiko su naujuoju Indijos ambasadoriumi

Sukurta 2018.08.27 / Atnaujinta 2018.08.27 17:04
  Užsienio reikalų ministras susitiko su naujuoju Indijos ambasadoriumi

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 27 dieną susitiko su naujuoju Indijos ambasadoriumi Lietuvai, reziduojančiu Varšuvoje, Tsewang Namgyal.

  „Nepaisant geografinio  nuotolio tarp Indijos ir Lietuvos, mes turime labai daug bendro – lingvistinės šaknys, ryšiai tarp Gandžio ir garsaus litvako Kallenbacho, susirūpinimas klimato kaita“, – susitikimo metu sakė ministras L. Linkevičius.

  Ministras pastebėjo, kad nors ir pastaruoju metu ekonominio valstybių bendradarbiavimo intensyvumas sumažėjo, Indijos ir Lietuvos prekybos potencialas dar nėra išnaudotas.

  Anot L. Linkevičiaus, daugėja Indijos studentų studijuojančių Lietuvos universitetuose ir šioje srityje tikimasi gilinti bendradarbiavimą, suteikiant indams europinio lygio išsilavinimą. Ministras ambasadoriui priminė, kad tikimasi pozityvaus Indijos sprendimo dėl ambasados Vilniuje steigimo.

  Indijos ambasadorius taip pat susitiko su užsienio reikalų viceministru Neriu Germanu ir aptarė galimą ekonominį bendradarbiavimą. Viceministras pakvietė Indijos atstovus dalyvauti šiais metais Lietuvoje vyksiančioje tarptautinėje parodoje “Life Sciences Baltics 2018”.

  Šiandien Indijos ambasadorius taip pat įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  Tsewang Namgyal yra dešimtasis Indijos ambasadorius, akredituotas Lietuvai. Indija ir Lietuva diplomatinius santykius užmezgė 1992 metų balandžio 27 dieną. 2008 metų liepos 2 dieną Delyje atidaryta Lietuvos Respublikos ambasada.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Liepos 3 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Indijos išorinių reikalų ministru Subrahmanyamu Jaishankaru. Ministrai aptarė pasaulinės pandemijos keliamus iššūkius ir kitus aktualus globalios politikos ir regioninio saugumo klausimus.

  Dvišaliai santykiai » JT Saugumo Taryba »
  Lietuvos istorijos hindi k pristatymas Delyje_1.jpg

  Gruodžio 6 dieną Indijos sostinėje Delyje buvo pristatytas „Lietuvos istorijos“ vertimas į hindi kalbą. Vertimas tapo pirmu dvišaliu tokio pobūdžio tarpinstituciniu kultūriniu projektu, dėl kurio Lietuvos istorija nuo šiol gimtąja kalba bus prieinama maždaug 400-ams milijonų Indijos gyventojų.

  71004698_2888188457877664_4559174975172378624_n.jpg

  Rugsėjo 25 dieną, bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju „VFS Global“, Indijos sostinėje Delyje oficialiai atidarytas Lietuvos vizų centras.

  Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »