Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Verslui pristatytos europinės eksporto kliūčių šalinimo priemonės

Sukurta 2019.04.10 / Atnaujinta 2019.04.10 10:15
  Verslui pristatytos europinės eksporto kliūčių šalinimo priemonės

  Balandžio 9 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su Europos Komisija surengė „Rinkų prieigos dieną“. Ministerijos ir Europos Komisijos Prekybos direktorato atstovai su Lietuvos verslu diskutavo apie kliūtis, su kuriomis įmonės susiduria eksportuodamos produktus ar paslaugas į trečiąsias šalis, ir pristatė šias kliūtis galinčias padėti verslui spręsti europines priemones.

  Lietuvos verslui suteikta išsami informacija apie ES pagalbos priemones, susidūrus su tarifiniais ir netarifiniais barjerais trečiosiose šalyse, pristatytos Europos Komisijos paslaugos verslui, supažindinta su Rinkų prieigos duomenų baze, pademonstruota, kaip ja naudotis. Pristatytas naujas el. pašto adresas – [email protected] – kuris veiks vieno langelio principu ir suteiks galimybę Lietuvos verslui lengviau pranešti apie prekybinius barjerus ar kitas problemas kylančias trečiosiose šalyse.

  Europos Komisija pristatė ES sudarytus laisvosios prekybos susitarimus su trečiosiomis šalimis ir jų naudą verslui. Šiuo metu ES turi sudariusi 40 susitarimų su 72 šalimis. Iš Europos Komisijos pateiktos statistinės informacijos matyti, kad Lietuvos verslas mažiausiai iš visų ES šalių narių naudojasi laisvosios prekybos susitarimų teikiama nauda (skaičiuojant preferencijų panaudojimo procentą).

  Lietuvos įmonės turėjo galimybę pateikti rūpimus klausimus tiesiogiai Europos Komisijos ekspertams, sektorinėse diskusijose buvo kalbama apie kliūtis, kurias patiria žemės ūkio ir maisto produktų eksportuotojai Pietryčių Azijos valstybėse, sveikatos produktų eksportuotojai Pietryčių Azijos valstybėse bei IT ir transporto paslaugų eksportuotojai Nepriklausomų valstybių sąjungos (NVS) šalyse.

  Europos Komisija ir ES valstybės narės, tarp jų ir Lietuva, bendradarbiaudamos su įmonėmis įgyvendina „Rinkų prieigos partnerystę“, kad nustatytų ir panaikintų kliūtis eksportui. 2018 metais prekybos barjerai darė neigiamą įtaką 51,4 milijardų eurų vertės ES eksporto daliai. Šiuo metu identifikuotų ir sprendžiamų prekybinių barjerų 59-iose trečiosiose šalyse skaičius siekia 425. Praėjusiais metais buvo panaikinti 34 barjerai 24-iose trečiosiose šalyse – tai leido padidinti ES eksporto vertę 6,1 milijardu eurų.

  Rinkų atvėrimo seminaras – verslo bendruomenei skirtas informacinis renginys, kurio tikslas – padėti verslininkams pasinaudoti Europos Sąjungos prekybos susitarimais ir bendromis pastangomis spręsti kliūčių prekybai trečiųjų šalių rinkose klausimus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Lapkričio 25 dieną Briuselyje vykusiame Užsienio reikalų tarybos posėdyje daugiausia dėmesio skirta Europos Sąjungos (ES) išorės finansinės architektūros reformai, kuri būtina siekiant sukurti darnią ir veiksmingą ES paramos besivystančioms šalims sistemą.

  Atstovybių naujienos »
  20191119_BRT-Albinas_Zananavičius.jpg

  Lapkričio 19 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame ministrai aptarė teisinės valstybės principo apsaugos instrumentų stiprinimą, siekiant užtikrinti šio principo laikymąsi visose valstybėse narėse. Posėdžio metu vyko ministrų diskusija su ES pagrindinių teisių agentūros direktoriumi Michaeliu O'Flaherty.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  1.jpg

  Lapkričio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo aukšto lygio Sanglaudos draugų susitikime Prahoje, Čekijos Respublikoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_1712-2.jpg

  Spalio 21 dieną viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Vilniuje besilankančiu Švedijos vyriausybės Europos Sąjungos reikalų ministru Hansu Dahlgrenu. Susitikimo metu aptarti Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos sąjungos (ES), daugiametės finansinės programos, klimato kaitos, ES strateginės darbotvarkės įgyvendinimo, migracijos, saugumo, inovacijų ir ekonominio augimo bei kiti aktualūs ES darbotvarkės klausimai.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_3735.jpg

  Liepos 23 dieną užsienio reikalų  viceministras Albinas Zananavičiaus susitiko su Vilniuje besilankančiu Lenkijos užsienio reikalų viceministru Konradu Szymańskiu.  Susitikime aptartos  šiuo metu Briuselyje vykstančios derybos dėl naujos Europos Sąjungos (ES) daugiametės finansinės programos, kova su klimato kaita ir kiti aktualiausi ES darbotvarkės klausimai.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_7449.jpg

  Liepos 22 dieną Paryžiuje Europos Sąjungos (ES) valstybių ir asocijuotų Šengeno šalių užsienio ir vidaus reikalų ministrai, Jungtinių Tautų, Tarptautinės migracijos organizacijos ir Afrikos Sąjungos atstovai dalyvavo neformalioje diskusijoje dėl Viduržemio jūroje išgelbėtų migrantų išlaipinimo Europos Sąjungoje problemų sprendimo.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata