Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras kvietė nepamiršti vidutinio pajamų lygio valstybių, kurios susiduria su rimtais vystymosi iššūkiais

Sukurta 2016.09.13 / Atnaujinta 2016.09.13 09:08
  Viceministras kvietė nepamiršti vidutinio pajamų lygio valstybių, kurios susiduria su rimtais vystymosi iššūkiais

  Užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius rugsėjo 12 dieną Briuselyje vykusioje neformalioje Europos Sąjungos Užsienio reikalų taryboje diskutavo apie Europos konsensuso dėl vystymosi peržiūrą ir suderinamumą su naująja Jungtinių Tautų darnaus vystymosi darbotvarke iki 2030 metų.

  „Naujoji ES vystomojo bendradarbiavimo politikos vizija turi remtis anksčiau išmoktomis pamokomis. Stiprios valstybės neįmanomos be taikos, demokratijos, teisės viršenybės ir gero valdymo, todėl turime dėti visas pastangas, kad šalys partnerės siektų šių tikslų“, – sakė viceministras.

  Pasak M. Bekešiaus, tam būtina pasitelkti visas įmanomas priemones – oficialios paramos vystymuisi panaudojimą, šalių partnerių vidaus išteklių mobilizavimą, privataus sektoriaus investicijų pritraukimą ir kitas priemones.

  Viceministras pabrėžė, kad ES turi ieškoti skirtingų bendradarbiavimo formų su skirtingo išsivystymo lygio šalimis.

  „Nors mūsų parama labiausiai reikalinga skurdžiausioms šalims, tačiau negalime pamiršti ir vidutinio pajamų lygio valstybių, kurios susiduria su rimtais iššūkiais. Europos Sąjunga turi pakankamai priemonių joms padėti, ypač daug dėmesio turėtume skirti mūsų turimos reformų įgyvendinimo patirties perdavimui“, – sakė M. Bekešius.

  ES vystomojo bendradarbiavimo ministrai taip pat apsikeitė nuomonėmis dėl saugumo ir vystymosi tarpusavio ryšio, ES globalios užsienio ir saugumo politikos strategijos įgyvendinimo, vystomojo bendradarbiavimo vaidmens sprendžiant migracijos iššūkius bei ES bendradarbiavimo su Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno regionais po 2020 metų, kai pasibaigs Kotonu susitarimo galiojimas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  _MG_7781.jpg

  Rugsėjo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Suverenaus Maltos Ordino Didžiuoju Hospitalieriumi Dominique de La Rochefoucauldu de Montbelu bei pasaulinės pagalbos organizacijos „Malteser International“ generaliniu sekretoriumi Ingo Ratke. Susitikimo tikslas buvo aptarti bendradarbiavimo galimybes humanitarinės pagalbos ir vystomojo bendradarbiavimo srityse.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  Darzelis_1.jpg

  Rugpjūčio 27-28 dienomis Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis lankėsi Mariupolyje, kur susitiko su Mariupolio miesto administracijos atstovais ir atidarė sensorinį kambarį viename iš miesto darželių.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_2813.JPG

  Lietuvos ambasadoje Pretorijoje liepos 4 dieną pasveikinti du jauni pietų afrikiečiai, atrinkti liepos 10–16 dienomis dalyvauti „Transparency International“ Skaidrumo mokykloje Vilniuje.

  Atstovybių naujienos »
  tomas_razmus-2414.jpg

  Užsienio reikalų ministerijoje gegužės 4 dieną pasirašytos Lietuvos dvišalio vystomojo bendradarbiavimo paramos projektų įgyvendinimo sutartys su Aleksandro Stulginskio universitetu ir viešąja įstaiga „Afrikos tyrimai ir konsultacijos“, kurie šiais metais vykdys projektus dviejose Užsachario Afrikos šalyse – Malyje ir Nigerijoje.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Gegužės 4 dieną Užsienio reikalų ministerijoje viceministras Neris Germanas pristatys Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektus, planuojamus įgyvendinti Užsachario Afrikoje, kuriais Lietuva siekia solidariai prisidėti prie ES ir tarptautinės bendruomenės pastangų atsakyti į augančius iššūkius Užsacharyje ir ypač į padidėjusius nelegalios migracijos srautus iš šio regiono šalių. Renginio metu bus pasirašytos sutartys su projektų vykdytojais dėl projektų įgyvendinimo Malyje ir Nigerijoje 2017 metais.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Užsienio reikalų ministerijoje balandžio 27 dieną vykusiame išplėstiniame Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo daugiau kaip 40 Lietuvos valstybės institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir verslo asociacijų atstovai, aptarta Lietuvos parama vystymuisi 2016 metais, tarpinstitucinio vystomojo bendradarbiavimo veiklos plano 2018–2020 m. projektas, dalyvavimo Europos Sąjungos Dvynių programoje nauda ir aktyvesnio įsitraukimo galimybės, pasikeitimai vystomojo bendradarbiavimo teisinėje bazėje.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Naujienlaiškio prenumerata