Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras Neris Germanas dalyvavo NB8 šalių užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių susitikime

Sukurta 2018.03.14 / Atnaujinta 2018.03.14 18:50
  Viceministras Neris Germanas dalyvavo NB8 šalių užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių susitikime

  Kovo 14 dieną  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas Stokholme dalyvavo  Šiaurės ir Baltijos Aštuoneto (Nordic Baltic Eight, NB8) užsienio reikalų ministerijų atstovų susitikime, kur buvo  aptariami regiono saugumo, „Brexit",  hibridinių grėsmių, kibernetinio ir energetinio saugumo, santykių su Rusija klausimai.

  Susitikime viceministras pažymėjo, kad regiono iššūkius  galime įveikti  tik  bendromis pastangomis,  o suderinta ir koordinuota politika tiek daugiašaliuose forumuose, tiek  regioniniame lygmenyje šiuo metu yra ypač svarbi.

   Viceministras N. Germanas taip pat pakartotinai atkreipė dėmesį, kad  Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės saugumas yra iššūkis ne tik Lietuvai, bet ir visam Baltijos ir Šiaurės regionui.

   „Istoriškai ir geografiškai nulemta, kad mūsų regionas susiduria su tomis pačiomis grėsmėmis, todėl  itin svarbus solidarumas ir  koordinacija tarp Šiaurės ir Baltijos šalių. Bendradarbiavimas stiprinant mūsų šalių atsparumą propagandai, kibernetinėms ir hibridinėms grėsmėms –  šiandien svarbiausi mūsų prioritetai“, – pažymėjo  viceministras.

  Šiaurės ir Baltijos valstybių (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos) politikai, diplomatai ir ekspertai glaudžiai bendradarbiauja ir koordinuoja veiksmus spresdami regionui svarbius klausimus. 2018 metais šį bendradarbiavimą koordinuoja Švedija.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  NB8.jpg

  Balandžio 1 dieną Palangoje vykusiame Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrų susitikime aptarti saugumo klausimai,  pasirengimas NATO užsienio reikalų ministrų susitikimui Vašingtone, kibernetinis saugumas ir hibridines grėsmės, Rytų partnerystės politika, santykiai su Rusija, Ukraina ir Kinija.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

  Ministras Linas Linkevičius balandžio 1 dieną Palangoje susitiks su Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrais. Renginyje bus aptarti aktualūs regionų bendradarbiavimo klausimai užsienio politikos srityje.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Naujienos »
  tomas_razmus-3035res.jpg

  Kovo 15 dieną ambasadorės Ritos Kazragienės kvietimu Lietuvos Respublikos ambasadoje Belgijos Karalystėje surengtas Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) ambasadorių susitikimas su Belgijos vicepremjeru, užsienio reikalų, Europos reikalų ir gynybos ministru Didier Reynders.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_6198.jpg

  Kovo 12 dieną Islandijos sostinėje Reikjavike susitikę Baltijos ir Šiaurės šalių (NB8) Užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretoriai aptarė regioninio bendradarbiavimo, saugumo, transatlantinių santykių, „Brexit“ ir kitus aktualiausius tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  20181214 skaisgiryte e-pine family foto res.jpg

  Gruodžio 13-14 dienomis Vašingtone, JAV, Lietuvos atstovai dalyvavo Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos (angl., e-PINE) užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime.

  Daugiašaliai santykiai »
  45579052042_ca2fb7d6a6_k.jpg

  Spalio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Osle, Norvegijoje, vykusiame „Šiaurės ateities forume“, kuriame su Šiaurės ir Baltijos šalių bei Jungtinės Karalystės ministrais pirmininkais aptarė santykius su Rusija, saugumo situaciją ir bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata