Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Artimiausi renginiai

Vilniuje vyko Baltijos valstybių konsultacijos konsuliniais klausimais

Sukurta 2017.05.18 / Atnaujinta 2017.05.18 17:08
   Vilniuje vyko Baltijos valstybių konsultacijos konsuliniais klausimais
   Vilniuje vyko Baltijos valstybių konsultacijos konsuliniais klausimais

   Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje gegužės 18 dieną įvyko Baltijos valstybių konsulinės konsultacijos, kuriose dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų Konsulinių departamentų pareigūnai.

   Konsultacijose aptarti aktualūs konsuliniai klausimai: Šengeno vizų išdavimo problematika, nepripažįstamų administracinių darinių išduotų dokumentų teisinis statusas, konsulinės pagalbos teikimo nepilnamečiams užsienyje praktika.

   Taip pat aptarti konsulinių paslaugų valdymo sistemų ir jų integravimo su nacionaliniais registrais klausimai remiantis gerąja Estijos praktika. Konsultacijų metu Estijos atstovai pristatė artėjančio Estijos pirmininkavimo Europos Tarybai prioritetus.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad Jungtinių Amerikos Valstijų Kalifornijos valstijoje sparčiai plintančiuose miško gaisruose būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

   Konsulinės naujienos »

   Užsienio reikalų ministerijoje (URM) gegužės 29 dieną bus pristatyta mobilioji programėlė keliaujantiems „Keliauk saugiai“, kurią parsisiuntę vartotojai galės peržiūrėti aktualią konsulinę informaciją, rekomendacijas keliaujant į tam tikrą valstybę ir naudotis kitomis funkcijomis.

   Konsulinės naujienos »
   31392442421_71f917b07b_o.jpg

   Latvijos užsienio reikalų ministerijoje gruodžio 8 dieną surengta diskusija, kurioje pažymėtas Baltijos valstybių apeliacijos Jungtinėms Tautoms (Baltic Appeal to the United Nations, BATUN) įkūrimo 50-metis ir prisimintas šios organizacijos vaidmuo kelyje į Lietuvos ir kitų Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimą.

   Atstovybių naujienos »
   1130kons.JPG

   Lapkričio 30 d. Vašingtone surengtas JAV ir Baltijos šalių konsultacijos dėl bendradarbiavimo saugumo srityje. Susitikimas Vašingtone įgyvendina š. m. rugpjūčio mėnesį Rygoje priimtą bendrą Lietuvos, Latvijos, Estijos ir JAV politinę deklaraciją dėl bendradarbiavimo padidinto saugumo ir gynybos srityse, kuria dar kartą buvo patvirtinta strateginė Baltijos šalių ir JAV partnerystė. Susitikimo Vašingtone tikslas yra įgyvendinti glaudesnį Baltijos šalių ir JAV bendradarbiavimą saugumo srityse ir struktūrizuoti JAV paramą Baltijos valstybių sausumos ir oro gynybos bei sienos apsaugos srityse.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_9472.JPG

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 28 dieną Rygoje vykusioje 22-ojoje Baltijos Taryboje apžvelgė Lietuvos, Latvijos ir Estijos trišalį bendradarbiavimą 2016 metais, paminėdamas Baltijos šalių pasiekimus ir uždavinius saugumo ir gynybos, strateginės komunikacijos, energetikos, transporto ir kitose bendradarbiavimo srityse.

   Daugiašaliai santykiai »
   29826251012_328a524890_o.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis rugsėjo 25–26 dienomis Islandijos užsienio reikalų ministrės Lilja Dögg Alfreðsdóttir kvietimu lankėsi Reikjavike ir dalyvavo Islandijos ir Baltijos šalių diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečiui skirtuose renginiuose ir susitikimuose. Ministras pažymėjo, kad Islandija buvo pirmoji, kuri pripažino atkurtą Lietuvos valstybę, ir dėkojo Islandijos žmonėms už jų paramą ir solidarumą Lietuvos laisvės, demokratijos ir valstybingumo įtvirtinimo kelyje.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata