Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +995 32 2 912 933; for appointments and consular issues call: +995 32 291 60 56
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius Andrius Kalindra lankėsi Boržomio mieste

Sukurta 2020.11.11 / Atnaujinta 2020.11.11 12:06
   Ambasadorius Andrius Kalindra lankėsi Boržomio mieste
   Ambasadorius Andrius Kalindra lankėsi Boržomio mieste
   Ambasadorius Andrius Kalindra lankėsi Boržomio mieste

   Lapkričio 10 d. ambasadorius Andrius Kalindra Boržomio mieste susitiko su laikinai mero pareigas atliekančiu pirmuoju mero pavaduotoju Davit Zališvili ir Boržomio savivaldybės tarybos pirmininko pavaduotoju Otaru Arbolišvili.

   Susitikimo metu ambasadorius pabrėžė dvišalių Lietuvos ir Sakartvelo santykių svarbą bei Boržomio miesto puikią reputaciją ir žinomumą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Taip pat buvo aptarti savivaldos ir mero rinkimų klausimai, šiuometinė su Covid-19 ir Sakartvelo parlamento rinkimais susijusi padėtis bei turizmas. Svarbia pokalbio tema tapo tautinių mažumų klausimas Samcchė–Džavachetijos (Samtske-Javakheti) regione, kuriame, mero teigimu, gyvena apie 200 000 armėnų kilmės asmenų. Ambasadorius pažymėjo Lietuvos ir Sakartvelo bendradarbiavimo tautinių mažumų klausimu svarbą bei aptarė būsimų Lietuvos ir Sakartvelo atsakingų asmenų vizitų galimybes.

   Susitikimo metu buvo paliestas ir istorinės atminties klausimas. Ambasadorius išreiškė susirūpinimą dėl dabartinės paminklo, skirto Antano Vilkutaičio-Keturakio atminimui, būklės bei kartu su Boržomio miesto meru ir specialistais aptarė konkrečius paminklo atkūrimo planus.

   Žymus lietuvių dramaturgas, publicistas, spėjamas pirmosios lietuviškos komedijos „Amerika pirtyje“ autorius Antanas Vilkutaitis-Keturakis, 1891 metais baigęs prestižinį Kelių institutą Petrapilyje, buvo paskirtas kelių inžinieriumi į Sakartvelą. Čia jis gyveno daugiau kaip dešimtmetį (1891–1902), iš jų dvejus metus (1893–1894) praleido Boržomyje, vadovavo geležinkelio atkarpos į Boržomį tiesimui. Įstabaus grožio Boržomio slėnyje parašyti brandžiausi A. Vilkutaičio kūriniai. 2012 metais greta Boržomio senosios geležinkelio stoties atidengtas paminklas A. Vilkutaičiui-Keturakiui.

    

   Naujienlaiškio prenumerata