Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +995 32 2 912 933;konsuliniais klausimais skambinti: +995 32 291 60 56
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius Andrius Kalindra lankėsi Sakartvelo Technikos universitete

Sukurta 2020.11.06 / Atnaujinta 2020.11.11 07:09
  Ambasadorius Andrius Kalindra lankėsi Sakartvelo Technikos universitete

  Lapkričio 6 d. Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra susitiko su Sakartvelo Technikos universiteto rektoriumi Davit Gurgenidze bei apsilankė universitete veikiančiame Lietuvių kalbos ir kultūros centre, kuriam vadovauja prof. dr. Vidas Kavaliauskas.

  „Jau aštuonerius metus Lietuvių kalbos ir kultūros centras sėkmingai ruošia ambicingus Sakartvelo studentus, norinčius išmokti lietuvių kalbą, inicijuoja projektus, pažinti Lietuvą ir jos kultūrą, skatina atrasti studijų galimybes Lietuvoje ir taip savo veikla svariai prisideda prie ypatingai glaudžių dvišalių santykių ir žmonių tarpusavio kontaktų plėtojimo ir gilinimo. Neabejoju, kad ir pandemijos metu šis susidomėjimas lietuvių kalba toliau didės“ – susitikimo metu teigė ambasadorius.

  Lietuvos ambasadorius ir prof. dr. Vidas Kavaliauskas aptarė galimybes stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, toliau skatinant jaunimo tarpusavio akademinius mainus. Taip pat sutarta kartu planuoti bendras iniciatyvas istorinės atminties srityje bei nagrinėjant tautinių mažumų vaidmenį, stiprinant Lietuvos ir Sakartvelo valstybingumą. 

  Pokalbio su Tbilisio Technikos universiteto rektoriumi D. Gurganidze metu A. Kalindra išreiškė padėką už ilgametę aktyvią universiteto paramą Lietuvių kalbos ir kultūros centro veiklai bei pažymėjo, kad Lietuvos ambasada Sakartvele yra pasirengusi toliau gilinti bendradarbiavimą, ieškant naujų projektų, skirtų atskleisti lietuvišką kultūrą Sakartvelo jaunimui. 

  Lietuvos ambasadorius įteikė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio padėkos laiškus, skirtus Sakartvelo Technikos universiteto rektoriui prof. D. Gurgenidze, universiteto kancleriui K. Kopaliani, Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovui prof. dr. V. Kavaliauskui ir Lietuvių kalbos ir kultūros centro pirmininkui I. Dudauri.  

  Lietuvos kultūros ir kalbos centras Sakartvelo Technikos universitete įkurtas 2012 m. spalio 1 d. Centre taip pat veikia studentų muzikinė ir teatro grupė, organizuojama plati kultūrinė veikla: susitikimai su poetais, mokslininkais, aktoriais, sportininkais, politikais, švenčiamos lietuviškos šventės, organizuojamos parodos. Nuo įkūrimo pradžios Lietuvių kalbos ir kultūros centre mokėsi daugiau nei 350 Sakartvelo studentų. 

  Naujienlaiškio prenumerata