Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +995 32 2 912 933; for appointments and consular issues call: +995 32 291 60 56
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Informacija dėl naujojo koronaviruso

Sukurta 2020.02.27 / Atnaujinta 2020.03.04 09:47
   Informacija dėl naujojo koronaviruso
   Informacija dėl naujojo koronaviruso

   Sakartvelo sveikatos apsaugos ministerija vasario 26 dieną patvirtino pirmąjį užsikrėtimo COVID19 virusu atvejį šalyje. Užsikrėtęs Sakartvelo pilietis, kuris prieš tai lankėsi Irane ir grįžo per Azerbaidžaną, yra gydomas karantino sąlygomis. Vietos institucijų teigimu, jis buvo patikrintas pasienyje su Azerbaidžanu ir iš karto nuvežtas į ligoninę.

   Vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos ir Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, siūlome imtis šių higienos ir saugumo priemonių:

   • dažnai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba dezinfekuojančiu skysčiu;
   • vengti liesti akis, nosį, burną nenusiplovus rankų;
   • palaikyti bent 1 m atstumą nuo kitų asmenų, ypač turinčių kvėpavimo takų infekcijų;
   • prisidengti burną ir nosį servetėle (ne ranka) kosint ir čiaudint;
   • pasijutus blogai likti namuose, išskyrus atvejus, kai reikalinga medikų pagalba, vengti kontakto su aplinkiniais, pablogėjus sveikatai, ypač pajutus kvėpavimo sutrikimus, rekomenduojama skambinti skubios pagalbos telefonu 112;
   • nevartoti antivirusinių vaistų ar antibiotikų, nebent būtų paskirta gydytojo;
   • nekeliauti sergant.

   Informacijos galima rasti Sakartvelo nacionalinio ligų kontrolės ir visuomenės sveikatos centro internetiniame puslapyje (kartvelų k.): https://www.ncdc.ge arba https://stopcov.ge/. Esant Sakartvele ir pablogėjus sveikatai, ypač pajutus kvėpavimo sutrikimus, rekomenduojama skambinti skubios pagalbos telefonu 112. Sakartvelo sveikatos apsaugos ministerijos „karštoji linija“: 1505; Nacionalinio ligų kontrolės ir visuomenės sveikatos centro „karštoji linija“: 116 001.

   Prieš laikinai vykstant į užsienio valstybę (tiek į ES šalį, tiek į kitą) rekomenduojama kreiptis į draudimo bendrovę ir savanoriškai apsidrausti savo sveikatą ir gyvybę visam kelionės laikotarpiui.

   URM skelbiamose ir nuolat atnaujinamose kelionių rekomendacijose (https://keliauk.urm.lt) pateikiama informacija ir apie galimas grėsmes sveikatai.

   Ambasados Sakartvele kontaktai darbo valandomis: tel.: +995 32 2 912 933; el. paštas: [email protected] Nelaimės atveju Lietuvos piliečiai gali kreiptis į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiu telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu [email protected]

   Programėlė „Keliauk saugiai“: http://onelink.to/epmjp5.

   Naujienlaiškio prenumerata