Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +995 32 2 912 933;konsuliniais klausimais skambinti: +995 32 291 60 56
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Kviečiame Sakartvelo lietuvius prisiminti 1991 m. sausio 13 d. įvykius

Sukurta 2021.01.06 / Atnaujinta 2021.01.06 13:04
  Kviečiame Sakartvelo lietuvius prisiminti 1991 m. sausio 13 d. įvykius

  Mieli tautiečiai, Sakartvelo lietuviai,

  už savaitės, trečiadienį, 2021 m. sausio 13-ą dieną minėsime Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį. Kviečiame šią visiems, Lietuvai ir visoms laisvę vertinančioms valstybėms, svarbią sukaktį paminėti kartu tiek čia, Sakartvele, tiek su bendraminčiais visame pasaulyje bei Lietuvoje.

  Jau nuo šiandien, sausio 6 d., kviečiame prisijungti prie idėjos Sausio 13-osios įvykius atminti individualiai bėgant/einant įveikti simbolinį „Gyvybės ir mirties kelio“ bėgimo maršruto atitikmenį Sakartvele (Vilniaus skveras – Tbilisio TV bokštas). Laikydamiesi šiuo metu Sakartvele galiojančių saugumo reikalavimų, Jums patogiu metu iki sausio 13 d. 13:00 val. įveikite šį maršrutą, o el. paštu [email protected] atsiųskite foto su maršruto įveikimo laiku. Taip pat kviečiame su mumis pasidalinti ir jūsų nuotraukomis, įveikiant šį bėgimo maršrutą.

  Naudingos nuorodos: maršrutas „Google žemėlapiuose“; maršrutas su nuotraukomis „Wikilock“; maršrutas „Strava“ programėlėje. 

  Sausio 13-osios rytą, 9 val., suprantančius kartveliškai kviečiame įsijungti Sakartvelo visuomeninio transliuotojo („Sakartvelos Sazogadoebrivi Mauts'q'ebeli“) programą „Naujoji diena („Akhali Dghe“), kurioje bus pristatyti 1991 m. Sausio 13-osios įvykiai Lietuvoje. Specialioje laidoje dalyvaus Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra, Sausio 13-osios įvykių metu Parlamentą saugojęs pulkininkas Gintaras Bagdonas bei šiuo metu Lietuvoje gyvenantis Sergo Amirgulashvili, kuris lygiai prieš 30 metų buvo Sausio įvykių Vilniuje liudytojas.  

  Sausio 13-ąją kartu su visais lietuviais kviečiame prisijungti prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir 8 val. Lietuvos laiku (10 val. Sakartvelo laiku) dešimt minučių savo languose uždegti vienybės ir atminimo žvakutes.  

  Sausio 13-iosios vakarą, 18 val., kviečiame susitikimui Vilniaus skvere, kur kartu prie simbolinio laužo pabūsime kartu, išgersime arbatos, pasidalinsime prisiminimais. Kviečiame atvykti pasipuošus lietuviška simbolika, o nuotraukomis socialiniuose tinkluose dalintis kartu su grotažymėmis #AšPrisimenuKodėlEsameLaisvi, #IrememberWhyWeAreFree. Apie savo dalyvavimą prašome pranešti el. paštu [email protected]. Vis dar siaučiant pandemijai, kviečiame elgtis atsakingai ir laikytis visų saugumo reikalavimų, o jaučiant bet kokius peršalimo simptomus, susilaikyti nuo dalyvavimo renginyje.

  Sausio 17 d. 10.00 val. Sakartvelo visuomeninio transliuotojo programoje „Naujoji savaitė“ („Akhali Kvira”) taip pat bus transliuojamas reportažas, skirtas Sausio 13-osios įvykiams bei interviu su ambasadoriumi, G. Bagdonu ir S. Amirgulashvili.

  Informaciją apie Lietuvos nacionalinio transliuotojo programas, skirtas Sausio 13-osios trisdešimtmečiui, interviu su įvykių dalyviais rasite lrt.lt specialiame puslapyje.

  Kviečiame prisijungti ir kartu prisiminti, pagerbti, bei pasidžiaugti, kad mūsų laisvė užaugo.  

  Lietuvos Respublikos ambasada Sakartvele

  Naujienlaiškio prenumerata