Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +995 32 2 912 933; for appointments and consular issues call: +995 32 291 60 56
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius Sakartvele įteikė skiriamuosius raštus Sakartvelo prezidentei

Sukurta 2020.10.30 / Atnaujinta 2020.10.30 12:58
  Lietuvos ambasadorius Sakartvele įteikė skiriamuosius raštus Sakartvelo prezidentei

  Spalio 30 d. Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra susitiko su Sakartvelo prezidente Salome Zurabišvili ir įteikė skiriamuosius raštus.

  Dvišalio susitikimo metu pažymėta, kad Lietuva ir Sakartvelas palaiko stiprų politinį dialogą bei plėtoja praktinį bendradarbiavimą užsienio politikos ir saugumo, kultūros, švietimo, ekonomikos ir prekybos, inovacijų bei atsinaujinančios energetikos srityse. Ambasadorius pabrėžė, kad Lietuva toliau nuosekliai remia Sakartvelo teritorinį vientisumą ir suverenitetą.

  A. Kalindros teigimu, Lietuva vertina aktyvų Sakartvelo indėlį, plėtojant Europos Sąjungos Rytų partnerystės politiką, ir yra pasirengusi dirbti kartu, siekiant nustatyti ilgalaikius tikslus, sustiprinsiančius šią iniciatyvą. Sakartvelo integracija į Europos Sąjungos vieningą rinką išlieka ambicingu tikslu prieš Rytų partnerystės vadovų susitikimą, planuojamą 2021 m.

  Susitikimo metu Lietuvos ambasadorius išreiškė Lietuvos paramą Sakartvelo europinės ir euroatlantinės integracijos siekiams, pabrėždamas, kad Lietuva vertina Sakartvelo reikšmingą indėlį į NATO tarptautines operacijas ir misijas bei išlieka įsipareigojusi 2008 m. NATO viršūnių susitikimo Bukarešte priimtam sprendimui, kad Sakartvelas turėtų tapti Aljanso nariu.

  Ambasadoriaus teigimu, Lietuva siekia toliau gilinti aukšto lygio politinį dialogą tarp abiejų šalių, įskaitant valstybių ir vyriausybių vadovų lygmeniu.

  Lietuvos ambasadorius taip pat pažymėjo, kad šį šeštadienį vyksiantys Sakartvelo parlamento rinkimai yra svarbus žingsnis šalies demokratizacijos kelyje bei išreiškė įsitikinimą, kad rinkimai bus įgyvendinti pagal aukščiausius tarptautinius standartus.

  Susitikimo metu taip pat aptartos regioninio stabilumo ir saugumo temos, įskaitant ir dabartinę situaciją Kalnų Karabache. Susitikimo dalyviai pabrėžė, kad tarptautinei ir regioninei taikai būtinos konsoliduotos pastangos.

  Naujienlaiškio prenumerata