Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +995 32 2 912 933; for appointments and consular issues call: +995 32 291 60 56
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Pagalba piliečiams grįžti į Lietuvą bus teikiama tik išimtiniais atvejais

Sukurta 2020.04.03 / Atnaujinta 2020.04.17 11:15

Pranešame, jog balandžio 1 d. Vyriausybei priėmus sprendimą griežtinti atvykimo į Lietuvą tvarką, nuo balandžio 4 dienos pagalba piliečiams grįžti į Lietuvą bus teikiama tik išimtiniais atvejais.

Nuo balandžio 4 dienos 00:00 val. skrydžiai keleiviams vežti į ir iš Lietuvos Respublikos tarptautinių oro uostų galės būti vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą.

Išimtis planuojama taikyti atsižvelgiant į humanitarinę situaciją geografiškai nutolusiose pasaulio valstybėse, jei iš jų būtų organizuojami bendri ES repatrijavimo skrydžiai. Tokiu atveju Lietuvos diplomatinės atstovybės susisieks su užsiregistravusiais ir patvirtinusiais įsipareigojimą Lietuvoje privalomai izoliuotis piliečiais ir informuos apie tokių skrydžių galimybes.

Piliečiams, šiuo metu esantiems ES, Šengeno erdvės šalyse ir Jungtinėje Karalystėje, repatrijavimo skrydžių daugiau nebus organizuojama, tačiau jiems vis dar lieka galimybė į Lietuvą grįžti keleiviniais keltais iš Kylio į Klaipėdą, taip pat lengvaisiais automobiliais per Saločių–Grenstalės sienos kirtimo punktą (taip pat Kalvarija–Budzisko tik jau esantiems Lenkijoje).

Negalėjusiems pasinaudoti grįžimo galimybėmis šiuo metu Sakartvele esantiems Lietuvos piliečiams rekomenduojame likti čia iki karantino pabaigos, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.

LR ambasada Sakartvele ir toliau prireikus teiks konsulinę pagalbą nukentėjusiems nuo nelaimingo atsitikimo, nusikalstamos veikos ar ligos, pametus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ar pasibaigus jų galiojimo laikui.

Primename, kad valstybės materialinė pagalba galima tik nukentėjus nuo nelaimingo atsitikimo, ligos ar nusikalstamų veikų ir tik tada, kai asmuo neturi galimybių gauti paramos iš kitų šaltinių. Gavęs materialinę pagalbą pilietis turi pasirašyti įsipareigojimą grąžinti ją valstybei. Ambasada gali padėti piliečiui susisiekti su giminėmis, artimaisiais ir draugais, įstaigomis ir organizacijomis, kurioje pilietis dirba, atlieka praktiką ar studijuoja, perduoti piliečio materialinės pagalbos prašymus.

Visais šiais konsulinės pagalbos klausimais kreipkitės el. paštu: [email protected]. Ambasados Facebook paskyroje ir interneto svetainėje sekite informaciją apie saugumo situaciją Sakartvele ir Lietuvoje. Taip pat galite prisijungti prie lietuvių, gyvenančių Sakartvele, Facebook grupės „Lietuviai Gruzijoje

Daugiau informacijos Užsienio reikalų ministerijos internetiniame puslapyje
 

Naujienlaiškio prenumerata