Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +995 32 2 912 933; for appointments and consular issues call: +995 32 291 60 56
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Sakartvelas atveria sienas penkių Europos Sąjungos šalių, įskaitant Lietuvos, piliečiams ir gyventojams

Sukurta 2020.07.08 / Atnaujinta 2020.07.15 15:47

Liepos 8 d. Sakartvelo (Gruzijos) koordinacinė taryba paskelbė, kad šalies sienos bus atvertos penkioms Europos Sąjungos valstybėms: Vokietijai, Prancūzijai, Lietuvai, Latvijai ir Estijai. Kaip nurodoma pranešime, šių valstybių piliečiai bei asmenys, turintys leidimus gyventi šalyse, galės atvykti į Sakartvelą tiesioginiu oro susisiekimu bet kokio tikslo vizitui.

Prieš kirsdami sieną, keleiviai bus paprašyti užpildyti specialią elektroninę formą, kurioje turės pateikti informaciją apie savo keliavimo istoriją per paskutines keturiolika dienų, adresą, kuriuo apsistos Sakartvele, kontaktinę informaciją.

Jei atvykusiems keleiviams bus užfiksuota pakilusi temperatūra (37°C ar didesnė) arba jiems pageidaujant, jie turės atlikti COVID-19 testą oro uoste. Testas bus privalomas tiems asmenims, kurie bus keliavę po ne Europos Sąjungos valstybes, aukštos rizikos dėl COVID-19 paplitimo, kaip nurodoma Pasaulio sveikatos organizacijos, valstybes. Arba šie asmenys galės pasirinkti atlikti karantino procedūras.

Specialiai sukurta skambučių centro grupė proaktyviai komunikuos su kiekvienu atvykusiu užsienio šalių piliečiu jo vizito Sakartvele metu.

Elektroninė forma, kurią turės užpildyti atvykstantys užsienio piliečiai, bus pasiekiama adresu www.stopcov.ge.

Sakartvelas, siekdamas skatinti ekonomiką, taip pat leis atvykti užsienio piliečiams verslo tikslais, tačiau tam turės būti išduotas specialus leidimas iš atsakingos institucijos. Asmenys, atvykstantys šiuo tikslu, privalės atlikti COVID-19 testą kas 72 valandas (testas bus atliekamas savo lėšomis) arba pereiti 14 dienų privalomą karantiną (savo lėšomis). Šios sąlygos negalios anksčiau paminėtoms 5 Europos Sąjungos valstybių piliečiams. 

Daugiau informacijos apie keliavimo sąlygas rasite Užsienio reikalų ministerijos puslapyje.

 

 

Naujienlaiškio prenumerata