Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA GRUZIJOJE (SAKARTVELE)

Adresas: Krtsanisi 29, Tbilisi GE-0114, GEORGIA

plačiau »

Tel. +995 32 2 912 933; for appointments and consular issues call: +995 32 291 60 56
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Sakartvelo lietuviai su kunigu Ričardu Doveika kalbėjosi apie pilietiškumo svarbą

Sukurta 2019.05.02 / Atnaujinta 2019.05.13 15:07
   Sakartvelo lietuviai su kunigu Ričardu Doveika kalbėjosi apie pilietiškumo svarbą
   Sakartvelo lietuviai su kunigu Ričardu Doveika kalbėjosi apie pilietiškumo svarbą

   Lietuviai, gyvenantys Sakartvele, šalies narystės Europos Sąjungoje 15 metų jubiliejų ir pilietiškai svarbaus mėnesio pradžią gegužės 1 dieną paminėjo susitikimu su Tbilisyje apsilankiusiu kunigu Ričardu Doveika. Bendruomenės nariai diskutavo apie pilietiškumą, asmens pareigą rūpintis ne tik savo namais, bendruomene, bet ir tuo, kas yra šalia jų.

   R. Doveika į referendumą dėl pilietybės išsaugojimo kvietė žiūrėti kaip į sąžinės referendumą, į tautos tarpusavio pokalbį, nes reikia vėl iš naujo išmokti kalbėtis ir išgirsti vienas kitą.

   „Pasaulyje jau egzistuoja ilgametė praktika, numatanti asmenų, turinčių kelias pilietybes, pareigų ir teisių sąveiką, tad turėtume ja pasinaudoti ir ant jau pastatytų pamatų statyti savo gyvenimo namą“, – susitikimo metu teigė svečias.

   R. Doveika pabrėžė, kad kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis turi pareigą dalyvauti rinkimuose ir taip atsiliepti į valstybės kvietimą prisidėti prie jos gerovės.

   Sveikindamas susirinkusius bendruomenės narius, ambasadorius Sakartvele Giedrius Puodžiūnas teigė, kad per 15 metų narystės ES pasiekta daug ir, nors ES susiduria su naujais iššūkiais, visuomet sugeba įsiklausyti, judėti į priekį ir kaskart tampa vis stipresnė.

   Ambasadorius pažymėjo, kad Sakartvelo lietuvių bendruomenė, nors ir nėra didelė, tačiau itin aktyviai dalyvauja rinkimuose ir kvietė toliau būti pilietiškais bei išreikšti savo valią artėjančiuose rinkimuose ir referendumuose.

   Lietuvos piliečiai, ketinantys balsuoti Sakartvele, gali registruotis svetainėje rinkejopuslapis.lt. Balsavimo ambasadoje laiką galima rasti čia. Daugiau informacijos apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo galima rasti čia.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata