Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +995 32 2 912 933;konsuliniais klausimais skambinti: +995 32 291 60 56
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Telavyje aptartos regioninio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės

Sukurta 2020.11.19 / Atnaujinta 2020.11.19 12:19
  Telavyje aptartos regioninio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės

  Lapkričio 19 d. Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra lankėsi Telavio mieste, kur susitiko su miesto meru Šota Nareklišvili ir vicemere Pikria Kušitašvili.

  „Džiaugiuosi, kad Telavio miestas aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos savivaldybėmis. Esame pasirengę toliau stiprinti šią abipusiškai naudingą draugystę, padedančią lietuviams ir kartvelams vieniems iš kitų mokytis, atrasti ir puoselėti savitą kultūrą“ – susitikimo metu teigė A. Kalindra.

  Lietuvos ambasadorius Telavio miesto merui perdavė Anykščių mero Sigučio Obelevičiaus ir Kėdainių mero Valentino Tamulio sveikinimus Telavio miesto šventės ir kartvelų karaliaus Iraklio Antrojo, kurio pilis tebestovi Telavio mieste, 300-ojo gimtadienio proga.

  Anykščiai ir Telavis bendradarbiavimo sutartį pasirašė 2011 m., o Kėdainiai ir Telavis partneriais tapo 2018 m. Partnerystė plėtojama kultūros, sveikatos apsaugos, turizmo ir sporto, žemės ūkio, susisiekimo, aplinkosaugos srityse. 2018 m. Telavio miesto aikštėje buvo atidengtas paminklas, skirtas draugystei su Anykščiais ir Kėdainiais atminti.

  Susitikimo metu A. Kalindra padėkojo Telavio merui už dalyvavimą Lietuvos ambasados Sakartvele 2019 m. rengtame projekte, kurio metu dėmesys buvo skiriamas žaliosios ekonomikos, planavimo bei resursų valdymo metodų taikymui Sakartvelo regionų plėtrai. Ambasadoriaus teigimu, svarbu šį įdirbį išlaikyti ir dirbti ateityje, siekiant tvarios regioninės plėtros šalyje.

  Susitikimo dalyviai išreiškė norą dar labiau stiprinti bendradarbiavimą kultūros srityje. 2019 m. rudenį Telavio Ketevan Iašvili galerijoje Lietuvos ambasada Sakartvele surengė bendrą Lietuvos ir Sakartvelo iliustratorių darbų parodą, kurios sėkmė įkvėpė naujoms iniciatyvoms, tokioms kaip Lietuvos fotografų darbai, su kuriais Telavio visuomenė galės susipažinti ateityje.

  Naujienlaiškio prenumerata