Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +995 32 2 912 933;konsuliniais klausimais skambinti: +995 32 291 60 56
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos valstybės atkūrimo diena paminėta Tbilisyje ir Batumyje

Sukurta 2023.02.20 / Atnaujinta 2023.02.20 10:49
   Lietuvos valstybės atkūrimo diena paminėta Tbilisyje ir Batumyje
   Lietuvos valstybės atkūrimo diena paminėta Tbilisyje ir Batumyje
   Lietuvos valstybės atkūrimo diena paminėta Tbilisyje ir Batumyje
   Lietuvos valstybės atkūrimo diena paminėta Tbilisyje ir Batumyje

   Š.m. vasario 16 d. Lietuvos Respublikos ambasada Sakartvele paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kartu su lietuvių bendruomene, Tbilisyje reziduojančiu diplomatiniu korpusu bei Sakartvelo institucijų atstovais. Renginio metu kartvelų ansamblis Chveneburi įspūdingai atliko Lietuvos ir Sakartvelo himnus. Taip pat buvo pristatyti Sakartvelo jaunųjų menininkų Lietuvoje vykusiame tarptautiniame plenere „Nidos ekspresija“ sukurti darbai. Renginio dalyviai galėjo pasigrožėti Mariam Shakarashvili darbų serija „Gintaras mano akyse“ bei jos kolegų Julia Sanikidze, Mariam Odishvili ir Natalia Lashkhi darbais.

   Ambasadorius Andrius Kalindra kreipdamasis į lietuvių bendruomenės narius bei visus Lietuvos draugus priminė, kad Lietuva nepriklausomybę atkūrė prieš 105 metus ir šiandien visi žinome, kokia brangi yra laisvė ir kokią didelę kainą reikia sumokėti norint ją išsaugoti. Pasidžiaugė nuo XV amžiaus besitęsiančiu politiniu dialogu su Sakartvelu bei puikiu bendradarbiavimu akademinėje, kultūrinėje bei sportinėje veikloje. Taip pat padėkojo Lietuvos ir Sakartvelo verslo įmonėms (GT Mottors, Caparol, Girteka, LitGeo, Invest, Vake Namai, Wolfas Engelman, Litvuri Puri), kurios prisidėjo prie šio renginio organizavimo. 

   Lietuvos valstybės atkūrimo dieną š.m. vasario 17 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Andrius Kalindra kartu su garbės konsulu Temur Ustiashvili bei kitais Lietuvos draugais paminėjo Batumyje. Į susirinkusius svečius besikreipdamas ambasadorius pasidžiaugė ilgalaikiais Lietuvos ir Sakartvelo santykiais bei prieš mėnesį įvykusiu Batumio mero vizitu Klaipėdoje ir šių miestų bendradarbiavimu. Šventės proga video sveikinimą atsiuntė ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Priėmimo metu sveikinimus taip pat perdavė Adžarijos autonominės Respublikos Vyriausybės vadovas, Adžarijos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas ir Batumio meras. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Batumyje įvyko pirmą kartą sukviesdamas Lietuvos draugus iš visų vakarinių Sakartvelo regionų.

    

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha