Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +995 32 2 912 933;konsuliniais klausimais skambinti: +995 32 291 60 56
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Tbilisyje paminėta Lietuvos Kariuomenės diena

Sukurta 2021.11.26 / Atnaujinta 2021.11.29 09:30
   Tbilisyje paminėta Lietuvos Kariuomenės diena
   Tbilisyje paminėta Lietuvos Kariuomenės diena
   Tbilisyje paminėta Lietuvos Kariuomenės diena
   Tbilisyje paminėta Lietuvos Kariuomenės diena
   Tbilisyje paminėta Lietuvos Kariuomenės diena

   Lapkričio 26 dieną Tbilisyje, kino teatre „Amirani“, paminėta Lietuvos Kariuomenės diena, kurioje kartu su Sakartvelo kariuomenės ir valstybės institucijų, tarptautinės bendruomenės nariais taip pat dalyvavo Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos kariai ir karininkai iš LITPOLUKRBRIG štabo, atvykę į šiuo metu Sakartvele vykstančias tarptautines pratybas „Mapple Arch 2021“.

   Lietuvos kariuomenę su švente pasveikino Sakartvelo gynybos ministro pirmoji pavaduotoja Lela Čikovani, taip pat sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra bei Lietuvos gynybos atašė Sakartvele plk. ltn. Nerijus Tamošaitis.

   Vakaro metu svečiams buvo pristatytas ir rodomas dokumentinis filmas „Nematomas Frontas“, kuris pasakoja apie 1944-1953 m. pogrindyje veikusius Lietuvos laisvės kovotojus. Susirinkusieji turėjo galimybę susipažinti su skaudžiu Lietuvos istorijos etapu, kuomet vyko ginkluota kova prieš sovietinę okupaciją. Filmas atskleidžia vieno iš Lietuvos pasipriešinimo kovų lyderių - Juozo Lukšos-Daumanto istoriją, siužetas paremtas bendru įvykių kontekstu, laiškais, pasakojimais bei amžininkų prisiminimais.

   Vakaro svečius taip pat pasveikino vienas iš filmo režisierių, švedų kilmės žurnalistas bei vertėjas Jonas Ohman, prieš 30 metų atvykęs į Lietuvą. Filmas „Nematomas Frontas“ – ne pirmas šio režisieriaus darbas, susijęs su Lietuva. Įprasmindamas ryšį tarp Lietuvos ir Švedijos jis į švedų kalbą išvertė ne vieną lietuvių literatūros kūrinį, tarp kurių ir Jurgos Ivanauskaitės, Jurgio Kunčino kūriniai. 2007 metais už darbus puoselėjant ir populiarinant lietuvių kalbą ir kultūrą Lietuvoje bei už jos ribų Jonui Ohmanui įteikta Felicijos Bortkevičienės Kalbos premija.

   Lapkričio 26-ąją taip pat įvyko Lietuvos Respublikos ambasados Sakartvele ir Laisvosios Rusijos fondo Pietų Kaukaze organizuota diskusija tema „Sakartvelas ir Ukraina – atsparios visuomenės prieš Kremliaus kietąją jėgą“, kurią moderavo Laisvosios Rusijos fondo Kaukazo padalinio vadovas Egor Kuroptev, pranešimus skaitė Lietuvos Respublikos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra, Estijos Respublikos ambasadorė Sakartvele Riina Kaljurand, Ukrainos ambasadorius Sakartvele Ihor Dolhov bei režisierius, publicistas Jonas Ohman. Diskusijoje ambasados ir Laisvosios Rusijos fondo kvietimu dalyvavo diplomatinio korpuso Sakartvele, pilietinės visuomenės, Sakartvelo nevyriausybinių organizacijų atstovai.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha